Nebaidieties no krāsām, tās ir Gaismas izpausme!!!

Es gribētu parunāt par krāsām. Ievēroju, kā cilvēki no tām baidās. Viņi dod priekšroku monohromam apģērbam. Viņiem patīk dzīvot pelēki-bēšā-olīvkrāsas pasaulē. Vai melnbaltajā, kas ir viņu izpausmes augstākā pilotāža.
Pats lielākais, uz ko viņi ir gatavi, ir balti bēšīgais. Taču arī tas ir reti. Vai baltais un tu kļūsti pārāk redzams… melns pelēks haki krāsa! Tās visas ir krāsas, kurās nav Saules!!!!

Naktī bez apgaismojjuma viss ir pelēks un melns.

Cilvēki, mīļie, Krāsa ir Gaismas radīta! Un to neatklāju es. Tā ir dzejnieka Johana Volfganga fon Gētes “Krāsu teorija”, kas aptver viņa uzskatus par krāsu dabu un jautājumiem, kas saistīti ar krāsu uztveri.

Tā publicēta 1810. gadā. Grāmatā ir detalizēti aprakstīti tādi fenomeni kā “krāsu ēna”, “refrakcija” un “hromatiskā aberācija”.  
Daudzu manu klientu bailes no krāsām liek man domāt par bailēm no Gaismas!!!

Dabā mēs baudām sfumatura krāsu dalījumu (Sfumato ir mākslas termins, kas apzīmē nekontrastainu krāsu pāreju lietojumu, radot “miglainu” efektu. Visslavenākais šīs tehnikas pielietotājs ir Leonardo da Vinči. Sfumato ir viens no četriem gleznošanas paņēmieniem, ko bieži izmantoja renesanses laikmetā). Un monohromo ziemas dabas stāvokli.
Taču ne vienmēr un visur ir ziema. Gaismas trūkums rada monohromu. Sajūtu trūkumu. Jo Krāsa ir Sajūtas, tā ir skaņu gamma. Septiņas notis. Septiņas krāsas. Septiņas čakras. Septiņas sfēras utt.

Bailes būt. Monohroms.

Vēlme spīdēt ir varavīksne.

Nebaidieties no krāsām, tās ir Gaismas izpausme!!!

Polina Ogiy
Foto: Wim Van Den Brande
Tulkoja: Ginta Filia Solis

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s