Lapa, kuru Tu mēģini atvērt, nav atrasta vai neeksistē…

Mani vienmēr nedaudz ir izbrīnījusi internetā lietojamā frāze, kas uzpeld ik reizi, kad saite ved kaut kur – ne tur: “Lapa, kuru Tu mēģini atvērt, nav atrasta vai neeksistē”…

Tāds bipolārs stāvoklis, kad centies saprast, ko tu redzēji, vai arī tev likās, ka redzēji.

Vai arī tev kaut ko parādīja, gandrīz skaidri zinot to, ka tu atsauksies, bet pēc tam ļauni pajokoja, tēlojot, it kā tas nebūtu bijis. 

Realitātes gazlaitings*.

Un arī ar cilvēkiem tā notiek… tu seko kārdinošajai draudzības, mīlestības vai domubiedru “saitei”… un atduries pret neko.

It kā bija.
It kā redzēji.
It kā noticēji.

Bet pēc tam serveris noliek tevi pie vietas, un tu apsolies sev vairs nekad neapmeklēt vīrusu skartas saites, lai saglabātu savu “cieto disku”, jo to nomainīt nebūs iespējams…

© Ļiļa Grad
Tulkoja: Ginta Filia Solis

* Gazlaitings (angļu: gaslighting — “apgaismošana ar gāzi”) ir psiholoģiskas manipulācijas veids, kurā cilvēks mēģina sēt šaubas konkrēta indivīda vai grupas locekļos, liekot viņiem apšaubīt viņu pašu atmiņu, uztveri un saprātu. Gazlaitinga mērķis ir destabilizēt upuri un deleģitimizēt upura uzskatus, izmantojot informācijas noliegšanu un sagrozīšanu, maldināšanu un melošanu, un pretrunu izvirzīšanu.

2 thoughts on “Lapa, kuru Tu mēģini atvērt, nav atrasta vai neeksistē…

  1. Kur man griesties, pie kā, ja apzinos , pret mani gadiem ilgi ir vērsts Gazlaitings no vīra, es vairs nespēju to izturēt… man nav ar ko parunāt, izrunāties, es jūtos slikti.
    Kristīne

    Patīk

    • Pievienojies mums Pavasara studijas facebook bezmaksas grupā 100 apņemšanās dienas, tur par visu šo runājam, te meitenes katra strādā ar to, kas viņām svarīgi, te arī atradīsi vajadzīgos kontaktus un, iespējams, cilvēkus, kas uzklausīs un kuriem ir līdzīgas situācijas kā Tev. Jo, lai kaut ko mainīu esošajos apstākļos, jāsāk ar sevi – un tie nav tikai vārdi, tā tiešām ir.

      Patīk

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s