Par līdzsvaru

– Tas, kurš zina, nestrīdās. Tas, kurš zina, neko nevienam nepierāda un pat nemāca citus.

Zināšana atrodas tikai zinātāja līdzsvarā. 

Vienīgā dzīves meistara rūpe ir jebkuros apstākļos saglabāt līdzsvaru un neiztraucēt savu iekšējo mieru. Piespiedu kārtā iesaistoties strīdā, zinošajam rūp nevis ienaidnieka rīcība, bet gan sava līdzsvara saglabāšana. Lūk, kas to nodarbina un notur meistara uzmanību. Un kamēr tas tā ir, nevienam nav iespēju viņu uzvarēt.

Pasaule ir tā uzbūvēta, ka viss nemierīgais tajā vienmēr griežas ap sava miera dziļumu. Un pat viesuļvētra kā savu acuraugu glabā rāmu mieru sava kodola pilnīgajā mierā. 

Ja tu esi sava sīvākā pretinieka klusējošā būtība, kā gan viņš spēs tevi uzvarēt? Kā viņš var iekļūt tavā dziļumā, nekļūstot par pasaules miera un klusuma dziļumu?
Līdzsvars ir tā pati sestā maņa, kura tevi sargā kā eņģelis. Tāpēc tā arī ir spārnota. Un tāpēc tās spārni ir vienādi. Un tu esi tiem pa vidu. Eņģeļa balss ir klusa, bet viņa viedoklis nekļūdīgs. Lai tev vienmēr izdotos viņu sadzirdēt, arī pašam ir jābūt diezgan klusam, nesatricināmam un maigam, plūstoši jākustina sava roka, lai ar savu piedurkni neaizbaidītu putnus uz sava zobena roktura pie sāniem.

Igor Nemoff “Kājāmgājējs”
Tulkoja: Ginta Filia Solis

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s