Atvadoties no Skolotāja

– Ja glāzē ūdens izšķīdinām sauju sāls, šo ūdeni nav iespējams dzert. Bet, ja sauju sāls izberam upē, no tās varēsim pasmelt ūdeni un pagatavot ēdienu, nomazgāties un padzerties.
Upe ir neaptverama un tā spēj pieņemt, apņemt un transformēt.
Ja sirds ir maziņa, tās spēja pieņemt un līdzpārdzīvot ir ierobežota un mēs ciešam. Mēs nespējam pieņemt savus un citu trūkumus, tāpēc pieprasām, lai citi mainītos. Taču tad, kad mūsu sirdis kļūst lielākas, tās pašas lietas vairs neliek mums ciest. Tad mūsos ir vairāk sapratnes un līdzpārdzīvošanas un mēs spējam atvērt citiem savus apskāvienus. Mēs pieņemam viņus tādus, kādi viņi ir un mums tiek dota iespēja mainīties.

– Patiesi dziļās attiecībās izzūd robeža starp tevi un otru cilvēku. Viņš ir tu un tu esi viņš. Tavas ciešanas ir viņa ciešanas. Kad tu apzinies savējās, tu palīdzi mīļotajam cilvēkam mazāk ciest.Laime un ciešanas vairs tev nešķiet vienoti jēdzieni. Tas, kas notiek ar mīļoto cilvēku, notiek ar tevi. Tas, kas notiek ar tevi, notiek ar mīļoto cilvēku. Patiesā mīlestībā nav dalīšanas vai diskriminācijas. Viņa laime ir tava laime. Tavas ciešanas ir viņējās. Un tu vairs nevari pateikt “tā ir tava problēma”.

– Dziļas mīlestības jēga ir tajā, ka tu esi spējīgs piedāvāt laimi. Tu vari kļūt par gaismas staru otra cilvēka dzīvē. Nav iespējams piedāvāt laimi kādam, kamēr tu pats nejūties laimīgs.
Tāpēc uzbūvē sevī omulīgu mājvietu, pieņemot sevi un mācoties sevi dziedināt.
Praktizē apzinātību, lai varētu radīt laimes un prieka mirkļus savam piepildījumam. Tad tev būs ko piedāvāt otram cilvēkam.
Kad mēs barojam un uzturam savu paša laimi, mēs rūpējamies par savu spēju mīlēt. Lūk, kāpēc mīlēt nozīmē pārvaldīt sevis piepildīšanas mākslu. Ja tevī ir pietiekami sapratnes un mīlestības, tad katra minūte, ko pavadi gatavojot brokastis, braucot ar automašīnu, laistot dārzu vai darot jebkuru citu darbu, var būt prieka minūte.
Citu cilvēku ciešanu izpratne ir labākā dāvana, kuru vari uzdāvināt otram.
Sapratne ir vēl viens mīlestības nosaukums.
Ja tu nesaproti, tu nevari mīlēt.

Thich Nhat Hanh
​​​​​​​aizgājis mūžībā T ừ Hi ếu templī Hu ế, Vjetnamā 2022. gada 22. janvārī plkst. 00:00 95 gadu vecumā.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s