Mani prieka atribūti

Tas, ko ciniķi atzīst par banālu, man nekad tāds nav šķitis…

Manā priekā par dzīvi nemainīgi ietilpst tās parastās, ikdienišķās lietas, kuras nebūt nepadara bezvērtīgu nemirstīgās dvēseles lidojumu savos zemes un ārpuszemes labirintos.
Es ļoti priecājos par jaunu smaržu pudelīti, skaistu somiņu, ērtu skapi vannas istabā, kurā skaisti sakārtoti krāsaini dvieļi. Es priecājos par manis garšīgi pagatavotu plovu, štollenkūku baltā pūdercukurā, puķīti, kas izdzīvojusi, grāmatu skapi ar gaismiņām, kas pilns jaunām grāmatām, par laternām uz ielām un mazām pilsētas kafejnīcām, par skaistām greznām kafijas tasītēm, garām šallēm un aizkustinošu eņģeli ceriņkrāsas cepurītē, kuru Pēterburgā man uzdāvināja kāds brīnišķīgs, gaišs cilvēks…

Mūsu ģimenē neviens un nekad nav bijis vienaldzīgs pret sadzīvi. Tieši tāpat neviens nav centies kautrīgi no tās attālināties brīžos, kad pacilāti tiek runāts par to, ka sadzīve tikai novērš uzmanību no sarežģītiem apzinātības stāvokļiem.

Un nav nekāds grēks dažkārt novērsties…

Nav nekāds grēks atmest savu iedomību un atzīt to, ka mēs visi esam tikai cilvēki, kuriem karsta tēja, ar mīlestību pagatavota zupa un ilgs miegs tīrā gultā palīdz ne mazāk dziļām pārdomām par dzīves jēgu.

Mīlestība pret vienkāršiem dzīvas cilvēciskās materiālās dzīves atribūtiem neļauj pazust tam ārkartīgi vērtīgajam, bet ātri gaistošajam maigumam, kura dziedējošais spēks pārbaudīts uz visdziļākajām brūcēm.
Kamēr es to jūtu, mana dzīve nepārvēršas vilšanu izdedzinātā tuksnesī.

Un, paskatoties apkārt, es saprotu, ka banālāk par visu, ir tieši vilties un lepni nest caur dzīvi šo auksto nolemto vilšanos, iedomājoties, ka tā padara tevi īpašu.
Man tas neder. Man labāk der uzlikt varīties tējkannu.

Ļiļa Grad
Tulkoja: Ginta Filia Solis

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s