Par mums visiem

Aktieris un raidījumu vadītājs Dmitrijs Nagijevs daudzus gadus nodarbojas ar labdarību. Viņš nodibinājis labdarības fondu “Anna”, kas atbalsta daudzbērnu ģimenes, bērnu namus un patversmes. Uz lielā ekrāna aktieris atļaujas jokot un pat šokēt, bet dzīvē viņš ir pavisam cits…

“Pirms trim gadiem es kļuvu par labdarības fonda “Anna” priekšsēdētāju. Kopš tā brīža es ļoti bieži tiekos ar slimiem bērniem. Un šīs tikšanās ir man palīdzējušas nolaisties no debesīm uz zemes.
Reiz es sarunājos ar kadu zēnu, jautāju, ko viņš domā un kā dzīvo. Un zēns man pastāstīja, ka ik rītu viņš sāk ar prieku. “Par ko tu priecājies?” – es viņam jautāju. Viņš paskatījās uz mani un teica: “Es priecājos par to, ka esmu pamodies un dzīvs”. Un, ziniet, pēc šīs sarunas es sapratu, ka manas problēmas ir nieks. Es esmu viņam pateicīgs, ka iemācīja man priecāties par dzīvi, un saprast tās galveno jēgu.

Grūti laiki pienākuši. Puse no mums ir saliekušies uz pusēm, otra puse tēlo, ka nemaz nav sāpīgi. Ir sāpīgi, pat ļoti. Sāpīgi, ka nākas tērēt savas vienīgās dzīves laiku savstarpējo attiecību skaidrošanai, cenšoties izraut otram cukura maisu no rokām. Žēl, ka šajā valstī cilvēki tur augšā paliek stulbi no šī augstuma, bet lejā – kļūst lopiski no nabadzības.

Es esmu vājš… Es esmu vājš un negribu skatīties uz vecenītēm, kuras savās plaukstās sažņaugušas kapeikas, kuru pietiek vien maizei, kura jau tāpat nav tā visgaršīgākā pasaulē, lai arī kā mūs centās pārliecināt par pretējo. Un es vēlos dzīvot kopā ar jums bagātā un skaistā valstī. Es gribu ar to lepoties un raudāt brīžos, kad skan manas valsts himna. Es gribu strādāt jums un dzīvot jums. Bet šajā laikā mana dzīve jums nav vajadzīga. Jūs baidāties par savējām un tas ir pareizi. Bet nav pareizi tas, ka visa mūsu dzīve ir cīņa, bet cīņa – tas ir veids kā mums izdzīvot.
Man nav ko jums novēlēt, izņemot vienu: sargiet savus bērnus, nepārvēršaties par lopiem, bet tieši tam mūs visus gatavo. Neaizmirstiet, ka pat pār šo sapuvušo un nomocīto pasauli, noteikti jāvalda Mīlestībai…”

Dmitrijs Nagijevs
Avots: cluber.com.ua
Tulkoja: Ginta Filia Solis

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s