Liec mierā tos, kam NEVAJAG…

Liec mierā tos, kam NEVAJAG…
Tā es sev pateicu pirms daudziem gadiem un kopš tā brīža vēl ne reizi neesmu pārkāpusi šo ļoti godīgo noteikumu. Man ļoti patīk šī mana NEpārkāpšana… un arī citu.
Tie nav tikai vārdi par nepiepildāmu vēlmi būt mīlestībā ar kādu. Tas ir daudz plašāk – neiespējamība mijiedarboties jebkurā līmenī: draudzības, radniecības, profesionālajā, partnerībā…

Nevajag šajā neiespējamībā, kas nāk no otra cilvēka, meklēt naidīgumu, narcistisku atspoguļojumu, manipulāciju (kaut mēdz būt arī tā).
Nav vērts, tāpēc, ka tā tu vari izrādīties iesaistīts sarežģītā vienpusējā procesā, kas atņem spēku un laiku, bet neko nedod pretī, izņemot apjukumu, nekonstrutīvu aizvainojumu un iztukšošanos.
Nav vērts domāt par to, kurš te labāks vai sliktāks. Vienkārši ir atšķirīgi.
Nav vērts, mani mīļie, jo svešam NEVAJAG var būt tikai viena abpusējības forma – mūsu atbildes NEVAJAG…
Ne jau atriebības dēļ. Bet gan dēļ veselā saprāta.

Ja cilvēkam nevajag tevi redzēt, dzirdēt, sarunāties ar tevi, apmainīties viedokļiem, piedalīties kopīgos projektos, izpausties un izjust pret tevi interesi un visu pārējo, no kā veidoajs pilnvērtīgas cilvēciskās attiecības, tad te nu arī ir atbilde.

Turklāt NEVAJAG var arī neteikt skaļi – pietiek jau ar to, ka nav šī cilvēka klātbūtnes.

Protams, var nodarboties ar amatierisku dramaturģiju un savam mierinājumam sacerēt daudz skaistu atbilžu par tēmu, ko tad viņam patiesībā VAJAG, tikai viņš nevar, viņam nav tādu apstākļu, jāatrod cita pieeja viņam, viņš vēl nav gatavs, tikai nedaudz jāpagaida, viņš ir jāglābj, kaut kas man jāmaina sevī, jāpiedāvā viņam kaut kā savādāk… bet kam gan vajadzīga visa šī dramaturģija, ja tikai viens no diviem tajā lēkā kā zvirbulis, bet otrs dzīvo pavisam citu dzīvi?

Var jau piedāvāt un var atstāt durvis pusatvērtas – uz kādu laiku. Ja VAJADZĒS, atsauksies un tu izvēlēsies, vai tevi sasniedz šī atbalss.
Viss parējais ir netaisnīga okupācija un tajā labākais rezultāts ir trofejas sagrābšana vai arī nožēlojama dzīve svešas dzīves ceļmalā.
Nevis mijiedarbība.
Saproti, ka tikai dziļa iekšēja trauma liek domāt savadāk un ticēt tam, ka šo mijiedarbību iespējams izlūgties vai sagaidīt.
Un vēl, iespējams, neciešamas iekšējas sāpes, kas nevēlas samierināties ar to, ka šis NEVAJAG var būt pat pret savu mammu, savu paša bērnu un pat pret to, kam esi gatavs atdot visu.
Bet tā notiek.

Ļiļa Grad
Tulkoja: Ginta Filia Solis

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s