Tie, kurus mēs mīlam un tie, kurus nīstam – visi ir mūsu spoguļi

Cilvēciskās attiecības ir viena no efektīvākajām apzinātības sasniegšanas metodēm.

Pateicoties attiecību spogulim – bez izņēmumiem – visu attiecību, mēs varam ieiet paplašinātā apziņas stāvoklī. Mēs spoguļojam viens otru un mums jāiemācās vienam otrā redzēt sevi. Tādā spogulī mēs spējam atšķirt savu garīgo būtību. Skatoties sev apkārt, es redzu savu atspulgu. 

Attiecības ir garīgās attīstības instruments, bet vienota apziņa – tās gala mērķis. Mēs visi esam kopīgās apziņas daļiņas, taču patiess izrāviens notiek tad, kad šo savstarpējo saikni mēs sākam ievērot ikdienas dzīvē.

Tie, kurus mēs mīlam un tie, kurus ciest nevaram, – tie visi ir mūsu spoguļi.

Kuri cilvēki mums patīk? Tie, kuru rakstura īpašības ir līdzīgas mūsējām. Tādiem cilvēkiem mēs vēlamies būt tuvāk, jo jūtam, ka viņu sabiedrībā šīs rakstura īpašības izpaužas daudz spilgtāk.

Bet tos cilvēkus, kuru raksturs mums atgādina par tām rakstura īpašībām, kuras mēs sevī cenšamies apspiest, mēs nevaram ciest. Tātad, ja kāds tevī izraisa pastāvīgu nepatiku, un tu nespēj to pieņemt, zini:  šim cilvēkam ir kaut kas kopīgs ar tevi, un šis “kaut kas” tev sevī ļoti nepatīk. Ja tu būtu gatavs pieņemt šīs īpašības sevī, tās pārstātu tevi kaitināt.

Kad tu sevi pieķer pie domas, ka šis cilvēks tev ir simpātisks, noskaidro, kas tieši šajā cilvekā tev patīk. Skaistums, elegance, spēks, prāts? Jebkurā gadījumā zini: nosauktā īpašība tev piemīt. Necenties to noliegt – un tavs spēks augs.

Teiktais attiecas arī uz attiecībām ar tiem, kuriem nepatīc tu. Veidojot kontaktu ar savu patieso būtību, tev jāsaprot un jāpieņem arī ne tās labākās sava rakstura īpašības. 

Pretstatu līdzāspastāvēšana ir Visuma pamats.

Ja kaut kur dziļi tevī neslēpjas gļēvulis, tev nekad nekļūt drosmīgam. Un nekļūt tev dāsnam, ja tevī nav ne kripatiņas skopuļa dabas. Cilvēks var būt tikumīgs tikai tad, ja kopā ar tikumu viņā sadzīvo tā pretmets.

Dīpaks Čopra “Spontānā vēlmju piepildīšana”
​​​​​​​Foto: Jorien Stel
Tulkoja: Ginta Filia Solis

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s