Nepadodies, ja esi nokritis. Paliek vēl trešais mēģinājums.

Nepadodies, ja esi nokritis. Paliek vēl trešais mēģinājums.

Dažkārt ne viss uzreiz izdodas. Ar otro, visbiežāk – trešo mēģinājumu. Esi ievērojis, ka pasakās un mītos vienmēr ir trīs mēģinājumi? Lūk, arī dzīvē notiek tāpat. Nesanāca vienreiz, nākamajā reizē izdosies. Vai trešajā. Galvenais – būt labā noskaņojumā un neatlaidīgam.

Bērnībā mamma un vecmāmiņa mani aizveda uz mežu ogot. Vectētiņš palika vasarnīcā un turpināja būvēt pirtiņu. Man bija kādi trīs gadi. Es biju skaisti saģērbta: smukās biksītēs, jaciņā ar garām rokām, galvā balts lakatiņš un kājās zābaciņi. Odi nesakodīs un skaisti izskatās.

Pa ceļam uz mežu bija milzīga peļķe; gluži kā purvs vai ezers! – man tā šķita. Pāri peļķei laipiņa. Mamma gāja pa priekšu un turēja mani aiz vienas rokas, vecmāmiņa gāja aiz muguras un turēja aiz otras rokas.

Viņas abas uz mani bailīgi skatījās un teica: solītis! Vēl viens solītis! Es, protams, iekritu tajā peļķē, kaut kā rokas izspruka. Ļoti nosmērējos. Vienkāršāk sakot, kad mani izvilka, dubļi no manis tecēja straumēm.

Mamma ar vecmāmiņu mani veda mājās pārģērbties. Slepus, lai vectētiņš neredz, jo viņš noteikti mani pēc tāda kritiena nekur nelaistu. Es varēju saaukstēties vai vēl kaut ko. Taču vectētiņš tēsa baļķus un neredzēja, ka esam atgriezušās. Mani saģērba mazāk skaistā tērpā – vecajās slēpošanas biksēs, džemperī un kalošās, un lakatiņa vietā uzsēja baltu marli.

Un atkal veda pāri peļķei pa to pašu slideno, šauro laipiņu, un, protams, es atkal nokritu. Un, skaidrs, ka atkal biju drausmīgi nosmērējusies. Bet mani atkal veda pārģērbt, jo es obligāti biju nolēmusi salasīt ogas. Tas bija ļoti svarīgi.

Es neraudāju, bet pārliecinošā solī atkal gāju pie peļķes – cita ceļa nebija. Šoreiz man mugurā bija veca stepēta jaka, tai apkārt apjozta gara siksna līdz grīdai. Un galvā vectētiņa cepure.

Un viss izdevās veiksmīgi! Es salasīju pilnu krūzi ogas. Un pacienāju vectētiņu, kad atgriezāmies. Un apģērbu izmazgāja, nekas briesmīgs nenotika.

Galvenais – neatlaidība un miers. Trešajā reizē viss izdosies, ja pirms tam neizdevās. Sazin kāpēc tas darbojas. Un rezultātā viss izdodas. Neskatoties uz kritieniem: jo galvenais taču ir piecelties un iet tālāk. Ir vēl trešais meģinājums – ja nepadosies, varēsi panākt savu. Un pielasīt pilnu krūzi garšīgas zemenes…

Anna Kirjanova
Tulkoja: Ginta Filia Solis

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s