Svešs viedoklis par mums nav saistīts ar mums…

Aisedora Dunkane savu rītu sāka sekojoši:
sēžot krāšņā dīvānā dzēra kafiju no skaistas tasītes un lasīja avīzes. Avīzē bija rakstīts par to, cik skaisti viņa dejoja uz skatuves. Viņa izskatījās kā dieviete. Viņas ģeniālā deja lika publikai plaudēt ekstāzē.

Smaids vēl bija viņas sejā, kad viņa paņēma un lasīja nākamo avīzi. Tur bija rakstīts, ka dejotāja izskatās kā ragana, neprot dejot, bet lien uz skatuves…

Pēc pāris gadiem Aisedora Dunkane savu rītu sāka sekojoši:
izlēja no pudelēm, kuras stāvēja bidē, vīna atlikumus. Atšķaidīja tos ar odekolonu, lai vīns būtu stiprāks, un izdzēra. Bet pēc tam lasīja avīzes.

Bet pēc tam pati savā “Autobiogrāfijā” uzrakstīja viedu domu: svešs viedoklis par mums nav saistīts ar mums. Dažkārt mēs paši nezinām, kas un kādi mēs esam. Tikai laiks un dzīve saliek visu savās vietās. Lūk, arī viss.

Tikai neveiksminieki veido savu dzīvi, vadoties no citu cilvēku viedokļiem. Parasti – arī neveiksminieku.
Neveiksminieku tāpēc, ka tie visu laiku izsaka savu viedokli par veiksmīgiem cilvēkiem – viņiem šķiet, ka veiksmīgs cilvēks ir uzbūvēts tāpat kā viņi. Un baidās, ka citi par viņiem pateiks kaut ko sliktu. Tas viņiem būs briesmīgs trieciens. 

Bet tas tā nav. Agri vai vēlu veiksmīgs cilvēks saprot, ka svešs viedoklis absolūti nav svarīgs. Svarīgs ir talants un nenogurstošs darbs. Un ticība savai zvaigznei.

“Dejo, Aisedora!”, – sauca Jeseņins. Un viņam bija taisnība.

Cik žēl, ka lielā dejotāja vēlu saprata to, ka nevajag no rītiem lasīt avīzes. Vai ķengas tīmeklī. Vispār nevajag pārak daudz par sevi lasīt un klausīties. Ātri izdzer savu kafiju un sāc strādāt.
Dejo, Aisedora!
Bet dzīve visu saliks savas vietās.

© Anna Kirjanova
Tulkoja: Ginta Filia Solis

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s