Elpo

Tu esi tik jauns, cik elastīgs esi. Paskaties uz mazu bērnu: cik viņš mīksts, maigs un elastīgs. Gadiem ejot, cilvēki kļūst cieti, nelokani un neelastīgi. Taču var līdz pašai nāvei saglabāt absolūtu jauneklīgumu, ja saglabājam savu elastību un lokanību.

Laimē mēs paplašināmies. Bailēs – saraujamies, slēpjamies savā čaulā, tāpēc, ka ārpusē paliek bīstami. Mēs saraujamies it visā – mīlestībā, attiecībās, meditācijā – it visā. Mēs pārvēršamies par bruņurupučiem un slēpjamies savās bruņās. 

Ja pastāvīgi palikt bailēs, kā daudzi cilvēki to dara, tad enerģija zaudē savu elastību. Un tu kļūsti par sastavējušos ūdens krātuvi, tu vairs neesi upe. Un tad ar katru dienu tu kļūsti arvien mirušāks.

Bailēm ir viena vienīgā funkcija. Kad māja deg, tev ir jāglābjas. Necenties degošā mājā būt bezbailīgs, tas ir muļkīgi. Cilvēkam jābūt spējīgam sarauties, tāpēc, ka ir brīži, kad jāpārstāj plūst. Ir jābūt spējīgam kustēties uz ārpusi un uz iekšpusi, uz ārpusi un uz iekšpusi… Un tā arī ir elastība: izplešanās, saraušanās, izplešanās, saraušanās, gluži kā elpošana. Nobijušies cilvēki baidās elpot dziļi, tāpēc, ka pat šāda neliela palašināšanās izsauc bailes. Krūtis saspiežas – tādiem cilvēkiem parasti arī ir iekritušas krūtis. Meklējiet veidus kā ļaut enerģijai kustēties Dažkārt labs palīgs var būt dusmas. Tās vismaz dod iespēju enerģijai kustēties. Ja ir jāizvēlas starp bailēm un dusmām, izvēlies dusmas. Taču centies nenonākt galējībās. Arī paplašināšanās ir labi ar mēru, lai nenonāktu atkarībā.
Pats galvenais, kas jāatceras, – elastība ir spēja pāriet no viena stavokļa citā.

OŠO
Tulkoja: Ginta Filia Solis

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s