Laime vienkārši dzīvot

Man ir palaimējies: es pārslimoju smagu onkoloģiju un kaut kādā mirklī, kad slimība atkāpās, es sapratu to, kāda laime ir vienkārši dzīvot. Tādos brīžos nokrīt plīvurs no acīm un tu saproti, ka ir milzīgs prieks skatīties uz koku, vērot garām skrienošus bērnus, kuri skrienot vēl paspēj izkauties. Tāds milzīgs preks.

Man izmainījās optika. Es vairs nedzīvoju saspringtā stāvoklī, drudžaini meklējot atbildes uz saviem jautājumiem. Es baudu dzīvi, kas notiek ap mani. Un absolūti, līdz pašiem dziļumiem saprotu, ka ir jautājumi, uz kuriem nav iespējams atbildēt, piemēram, jautājums par dzīves jēgu.

Jaunībā tu vēl centies kaut kādos veidos atrast pozitīvu atbildi, bet, gadiem ejot, saproti, ka cilvēks ir mirstīgs, bet dzīve – bezgalīga, un pasaule – bezgalīga, un, ka patiesībā mūsu jautājumiem nav nekādas jēgas. Un, ka lielāka jēga ir to apšaubīšanai. Kad mēs jautājam…. un uzskatām, ka saņemam atbildes, tas ir ļoti labi. Pēc tam paiet laiks, un tu saproti, ka, nē, neder – tu esi izaudzis no tās atbildes, kuru vakar saņēmi, un tagad savu dzīvi redzi kaut kā – pavisam savādāk.

….Es sapratu, ka man neizdosies uzbūvēt pilnīgu pasaules redzējumu. Man tik ļoti gribējās, lai ēka būtu skaista, lai visi stūri saktistu, lai atnāktu atbildes uz visiem jautājumiem. Es sapratu, ka visas manas koncepcijas ir sabrukušas un es stāvu līdz ceļiem gruvešos. Un te pēkšņi man kļuva labi, tāpēc, ka atnāca sajūta: tev nav jāatbild uz visiem jautājumiem, ir vienkārši jadzīvo un jāpriecājas par dzīvi.

Tāpēc es jums visiem novēlu priecāties par dzīvi, tam ir tik ļoti daudz iemeslu. Un mūsu uzdevums, patiesībā ir uzbūvēt ap sevi tādu telpu, kurā labi ir pašam un kurā labi ir cilvēkiem, kuri tev blakus.

Ludmila Ulickaja
Avots: sobiratelzvezd.ru
Tulkoja: Ginta Filia Solis

1 thought on “Laime vienkārši dzīvot

 1. «Kovids nāk, kovids nāk,
  gan ar viļņiem, gan ar čalām.
  Kovids nāk no visām malām.
  Ko tas kovid’s atnesīs?
  Tas atnesa nabadzību simtu gadu garumā.»
  ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 😉 (Skauģu Skauģis)
  Ar ironiju par nopietno, Tavs Latvju Skaudības Dievs
  P.S. Gaidām trešo kovid-19 vilni uzreiz pēc otrā viļņa, kad jezga norims… #nabadzība #GMI #TrūcīgāStatuss

  Patīk

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s