Laime ir…

Daudzi domā, ka laime ir naudā un sasniegumos. Tajā, kāds cilvēkam ir statuss, cik nulles aiz cipara bankas kontā un tajā, ko viņš ieraksta savā nodokļu deklarācijā.

Citi domā, ka laime ir izpildīt maksimālo plānu. Piedzemdēt bērnus, nopirkt labu mājokli, trīs reizes gadā lidot uz siltajām zemēm un būt absolūti “normālam” pēc visiem sociālajiem kanoniem.

Trešie domā, ka laime ir tad, kad tev ir daudz draugu, kuri tevi pastāvīgi kaut kur sauc, nepārtraukti notikumi, ceļojumi un tusiņi….

Un nevienam no viņiem nav taisnība. Tāpēc, ka viss augstāk minētais ir tikai instrumenti.

Ir man kāds draugs, multimiljonārs. Reiz viņš man zvana, lai pajautātu, vai viņam vērts pirkt marmora griežamo dēli par 300 eiro.

– Patīk? Pērc!
– Bet tas taču nemaksā tādu naudu!…

Es par to, ka cilvēkam var būt ļoti daudz naudas, bet viņš absolūti neprot to baudīt. Vispār. Cilvēkam var būt lieliska ģimene, tomēr, kad noguris atgriezies mājas no darba, laimes sajūtas nav.

Var darīt savu mīļoto darbu, taču tik ļoti koncentrēties uz naudu un sasniegumiem, ka ne reizi neizjust laimi no tā, ka dari savu mīļoto darbu.

Patiesībā laime nav ne naudā, ne vīrā/sievā, ne ceļojumos un karjerā. Tā nav ne aicinājumā ne draudzībā. Tā ir tikai tajā, kā tu dzīvo TAGAD.

Laime nav latiņa, kuru tu reiz sasniegsi, pienācīgi papūlējies. Graša vērts ir sapnis, uz kuru tu gāji daudzus gadus, cieti un mocījies. Un tieši tie, kuri gāja uz savu sapni caur “sviedriem un asinīm un vara trubām”, to apstiprinās.

Laime ir tad, kad tu pamosties un tev vienkārši ir labi. Vienkārši tāpat ir labi. Tu brokasto un tev garšo. Tu brauc uz darbu un tev patīk pat tramvajs. Tu pārnāc mājās un spēlējies ar bērnu, jo tas ir tik kaifīgi, nevis tu izpildi vecāka pienākumu. Tas ir tad, kad ceļš pie saviem mērķiem ir līdzvērtīgs to sasniegšanas brīdim.

Saproti?

Laime ir ŠEIT UN TAGAD!

Mihails Labkovskis
Tulkoja: Ginta Filia Solis
Avots: fit4brain.com/

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s