Klausies savā vīrietī

Vairums mūsdienu sieviešu neprot klausīties, jo ļoti mīl runāt, dot padomus un kritizēt.

Runāšana ir aktīva darbība, bet klausīšanās – pasīva, taču piepildīta ar iekšēju darbu un klātbūtni. Un tas ir sievišķīgi. Īstai sievietei visa viņas aktivitāte, viss darbs notiek iekšā, nevis ārpusē.

Kāpēc jāiemācās klausīties:

• Sieviete, kura prot klausīties ir ļoti pievilcīga vīrietim.

• Klausoties vīrietī, tu izrādi viņam savu cieņu pret viņu. To, ka viss, ko viņš saka, tev ir ļoti svarīgi. Pajautā sev, kā tu domā, vai tad, kad tu iemācīsies klausīties, tavas attiecības uzlabosies?

• Tu spēsi pa īstam iepazīt savu vīrieti: ar ko viņš dzīvo, kas viņam ir svarīgi, par ko viņš sapņo, uz ko tiecas. Taču, kā parasti notiek – līdz ko vīrietis sāk runāt, mēs sākam žāvāties, pārtraukt viņu pusvārdā, skrienam barot bērnus utt. Bet pēc tam brīnāmies, kāpēc attiecības pārvērtušās ieradumā. Mācies klausīties un tu vienmēr dzirdēsi kaut ko jaunu, un tas nozīmē, ka vīrietis katru reizi atvērsies no kādas citas puses.

• Prasme klausīties ļoti spēcīgi saasina sievietes intuīciju. Tu ne tikai klausies, bet pamani visas nianses vīrieša uzvedībā. Tā tu iemācīsies just savu vīrieti.

Kāda sieviete man uzrakstīja vēstuli par to, kā viņas vīrs viņu krāpa. To, ka viņš to darīja trīs gadus, bet viņa nezināja. Kā saproti, tādi stāsti nav retums. Bet mans vienīgais jautajums šai sievietei bija: “Kā to var nejust un neredzēt trīs gadus?”  Ja tu klausīsies savā vīrietī, pirmkārt: viņš nekad neies pie citas sievietes, bet otrkārt, ja pat aizies, tad to tu uzzināsi jau pirmajā dienā.

• Iemācījusies klausīties, tu spēsi ļoti viegli nolasīt, uzķert un saprast vīrieša noskaņojumu, un tātad konfliktu kļūs mazāk. Mājās atgriezīsies miers un harmonija.

Ko nozīmē klausīties?

Tas nenozīmē sēdēt un klusēt un domāt par savām problēmām, rūpēm un pārdzīvojumiem. Visbiežāk mēs viens otru klausāmies tieši tā, vai arī gaidām piemērotu brīdi, lai “iespraustu” savu sakāmo. Daudzām no mums ir ļoti slikts ieradums nosodīt un vērtēt, nenoklausoties līdz galam.

PRASME KLAUSĪTIES – tā ir ieinteresētība sarunu biedrā, interese par to, ko viņš domā, ko vēlas, tā ir vēlme sadzirdēt to, ko viņš vēlas pateikt. Tajā ir arī pazemība un tā ir ļoti vērtīga sievietes prasme.

Klausīšanās likumi:

• Nepārtrauc! Tas ir jāmācās. Viegli to pateikt, bet praksē ļoti grūti izpildīt. Vienmēr jau rodas vēlēšanas dot padomu, parādīt savu situācijas redzējumu. Tas runā tikai par vienu, ka tev ļoti vienaldzīgs ir cilvēks un tas, ko viņš jūt, domā un saka. Ja, nē, tad noklausies viņu līdz galam.

Sarunas ne vienmēr ir mierīgas un par patīkamām tēmām, vīrietis var runāt par lietām un problēmām, kas viņu nomāc un tev noteikti gribēsies pakritizēt un dot padomu. Taču atceries, ka dodot padomus, mēs aizskaram vīrieša pašcieņu. Vīrieša pašcieņa ļoti lielā mērā atšķiras no sievietes pašcieņas, un tā skan “Es PATS!”

Vīrietim ir svarīgi atrast problēmas risinājumu pašam un pašam iziet no sarežģītās situācijas. Ja tev nejautā padomu, bet tu to dod, tātad tu “ieslēdz mammīti”. Atceries to!

• Nenovērs uzmanību! Esmu ievērojusi, ka tad, kad es kaut ko nevēlos dzirdēt, tad vienmēr it kā nejauši atrodas objekts uzmanības novēršanai: tad uz plīts kaut kas vārās, tad veļas mašīna ir pabeigusi mazgāt un, ja veļu neizņemšu uzreiz , tad tā sasmirdēs utt. Tu pati labāk par mani zini, kā tiek novērsta mūsu uzmanība: bērni sauc, barot vajag utt. Bet vīrietis sēž un nesaprot, kādu vietu viņš tavā dzīvē ieņem pēc veļas un zupas. Viņš jūt tavu necieņu pret viņu un neieinteresētību un tas viņu ļoti dziļi ievaino. Mācies nenovērst savu uzmanību. Ja vīrietis runā, lai tas kļūst par pašu tev svarīgāko. Visas problēmas pagaidīs, kamēr runā vīrietis. Vēl jo vairāk, tāpēc, ka vīrieši parasti nav lieli runātāji, atšķirībā no sievietēm.

• Šajā brīdī esi labvēlīga. Biežāk skaties acīs, ja tu pa īstam klausīsies, tev nebūs speciāli jāmāj ar galvu un jāsaka kaut kas apstiprinošs un piekrītošs (tādus padomus dod praktiskā psiholoģija). Tavs partneris tāpat sapratīs, ka tu viņu dzirdi. Ja tevī briest pretestība un tu nepiekrīti tam, ko viņš saka, atceries par sievietes elastību un par to, ka sievietei nav obligāti jāpanāk sava taisnība. Jo kas tad mums vairak patīk – tas, ka mums vienmēr ir taisnība vai tomēr būt laimīgām?

• Smaidi tā, lai smaids nāk no sirds dziļumiem. Tu esi mierīga, labestīga, mīļa, vienalga, ko viņš tev stāsta. Vīrieši dievina pārliecinātas, mierīgas un cienīgas sievietes, kuras valda pār savām emocijām.

• Un paseko tam, lai tavi spriedumi un piezīmes nebūtu kategoriskas, kritiskas un asas. Un nekādas negatīvas piezīmes un ironijas. Pat tad, ja jūti, ka tev ir taisnība, necenties sarunās ar vīrieti pieradīt savu taisnību. Vīriešus tas ļoti aizskar. Pēc tam tu brīnies, kāpēc vīrietis ar tevi strīdās un bieži vien ir rupjš un “noliek tevi pie vietas”. Esi maiga un labestīga, neskatoties ne uz ko.

Kad sieviete piekāpjas un pakāpjas soli atpakaļ, vīrietis sper desmit soļus viņai pretī.

Ņemot vērā iepriekš teikto, tev droši vien ļoti sagribējās šo iemācīties? Vai tev acu priekšā parādās kāds tēls, kad runājam par klausīšanos? Piemēram geiša? Pirmā māksla, kuru lieliski prot geišas – tā ir prasme sajūsmināti un ieinteresēti klausīties vīrietī. Bet japāņu meitenes tā audzina jau no pašas bērnības – dziļā cieņā pret vīrieti. Bet mūs audzināja savādāk, tāpēc šo nāksies iemācīties no jauna.

Tatjana Dzuceva
Tulkoja: Ginta Filia Solis

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s