Kāpēc sieva man ir svarīgāka par bērniem

107298072_1493497567521070_8084585538284604523_o

Parasti vakarā 20:30 abām pusaudžu meitām es dodu brīdinājuma “šāvienu”. Bet jau 21:00 atklātā tekstā saku: “Jums laiks doties uz savu istabu”. To es saku gandrīz katru vakaru. Un katru vakaru viņas strīdās: “Tēt, kāpēc mums jāiet gulēt deviņos? Mēs taču vairs neesam maziņas!”

“Jums nav obligāti jāiet gulēt, jūs varat ar kaut ko nodarboties savā istabā, taču es lūdzu jums iziet no viesistabas. Mēs ar mammu visu dienu viens otru neesam redzējuši, esam noilgojušies un tas ir mūsu laiks, mēs gribam parunāties”.

Meitenes parasti teatrāli “ripina” acis un spurc. Godīgi sakot, šis noteikums mūsu mājās ir spēkā jau no neatminamiem laikiem. Mēs vecāki esam jau 15 gadus un nekad nav bijis tā, ka bērni aizņemtu VISU mūsu laiku visas dienas garumā.

Jā, protams, mēs viņiem veltām daudz laika, taču tās nav 24 stundas diennaktī. Mēs mīlam savus bērnus un, protams, viņiem mūsu dzīvē ir īpaša loma. Un mēs vienmēr viņus atbalstīsim un palīdzēsim viņiem.

Taču vēl bez tā esam arī “MĒS”. Mūsu attiecības. Un mums jāpievērš uzmanība tam, lai šīs attiecības arī turpmāk paliktu stipras, tuvas, veselas un pilnas mīļuma. Un, lūk, kāpēc tas ir tik svarīgi:

Veselīga laulība ir ģimenes stūrakmens.

Jūsu ģimenes stūrakmens nav jūsu bērni. Viņi ir daļa no fundamenta un liela daļa no visa pārējā, taču viņi netur uz saviem pleciem šo konstrukciju. Pati svarīgākā daļa esi tu un tava sieva, vīrs, partneris. Un tavi bērni skatās uz jums, mācās, līdzinās jums, izvēlas savu virzienu.

Līdz radās bērni, bijāt “JŪS” – jūsu pāris.

Sākumā bērnu nebija. Sākumā bija iemīlēšanās, kopā kavējāt lekcijas, līdz rītam pļāpājāt pa telefonu – tad vēl telefons karājās pie sienas un tam bija garš vads, un gala rezultātā nolēmāt palikt kopā uz mūžu.

Mēs bijām sākumā. Un mēs uzsākām šo ģimenes stāstu. Un tikai pēc tam radās mūsu brīnišķīgie bērni. Un mēs par to esam bezgalīgi priecīgi un pateicīgi, jo viņi dod tik daudz gaismas un prieka. Taču mūsu savienība ir svēta. Un tieši šo svētumu mums visiem spēkiem ir jānosargā.

Pēc tam, kad bērni izaugs, mēs paliksim divatā.

Nekas nav mūžīgs. Mūsu bērni drīz izaugs un izlidos no ligzdas. Nezinu, kā jūs, bet es negrasos auklēt savus trīsdesmitgadīgos bērnus, iedalot viņiem vēl kādu istabu – lai viņi mācas dzīvot patstāvīgi.

Tad, lūk, kad viņas aizies no mums, viņām būs savas ģimenes un viņas audzinās savus bērnus, man ļoti gribētos, lai mūsu attiecības ar sievu paliktu tikpat stipras un tuvas, kā bija sākumā. Un, lai nodrošinātu sev tādu nākotni, mums pie šīm attiecībām jāstrādā jau tagad. Tieši mūsu attiecībām, nevis mūsu bērniem, jābūt prioritātei.

Mums saviem bērniem jāparāda cienīgs piemērs.

Bērni uz mums skatās, bērni redz piemēru. Tieši no mums viņi mācās to, kā jābūvē attiecības. Es bieži saku: “Jāaudzina ir pieaugušie, nevis bērni”. Nezinu, kā jūs, bet es ļoti gribu lai mani bērni  izaug ar veselīgu attieksmi pret randiņiem, iemīlēšanos un ģimeni.

Tieši tāpēc veselīgas attiecības ar manu sievu man ir prioritāte. Tāpēc sieva man ir pirmajā, bet bērni – otrajā vietā. Ļoti tuvā pirmajai vietai, bet tomēr – otrajā.

Dienas beigās mēs visi jūtamies noguruši un saspringti. Jā, protams, jūsu bērniem jūs esat vajadzīgi, ļoti svarīgi. Viņi ir svarīgajā otrajā vietā pēc jūsu sievas. Ne draugi, ne kolēģi, ne domubiedri. Bērni un sieva. Un ir jārūpējas par saviem bērniem, bet pirmkārt – par labu attiecību saglabāšanu jūsu pārī. Kad bērni redz, ka tētis mīl mammu, un, ka mamma ciena tēti, viņi gūst pārliecību par to, ka viņi arī ir mīlēti, svarīgi un vērtīgi, tā viņi gūst pārliecību par sevi un apkārtējo pasauli.

Mēs dzīvojam trakā laikā un grafikā. Darbi-darbi-darbi. Un pastāvīgi mēs bērniem veltam daudz uzmanības. Un tieši tāpēc 21:00 katru vakaru es lūdzu savus bērnus piecelties un doties uz savu istabu. Tieši tāpēc mēs ar sievu pāris reizes mēnesī plānojam randiņus un kaut kur dodamies divatā. Tāpēc, ka tas ir ļoti svarīgi. Tāpēc, ka pirmie radāmies “mēs”.

Maiks Berijs
Avots: Счастливый психолог

Tulkoja: Ginta Filia Solis

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s