Baidās no tiem, kuri pazīst sevi

ērglis8

…jo cilvēkam, kurš pazīst sevi piemīt kāda īpaša harizma, aura, pievilcība un vara, kas var palīdzēt jauniem, dzīvības pilniem cilvēkiem nenonākt tradicionālajā paverdzināšanas stāvoklī. Tāds cilvēks nav paverdzināms un ierobežojams.

Ir ļoti grūti apspiest tādu cilvēku, kurš ir iepazinis sevi – iekšējo. Viņš ir spēks, kas sagrauj esošo kartību. Pūlis nevēlas, ka to traucē, pat tad, ja dzīvo nelaimīgu dzīvi; viņi ir nelaimīgi, taču pieraduši tā dzīvot. Un ikviens, kurš nav nelaimīgs, izskatās kā svešais.

Tāds cilvēks ir lielākais svešinieks pasaulē, un šķiet, ka viņš nepieder nevienam. Viņu neierobežo ne kāda organizācija, ne sabiedrība ne nācija.

Tikai falši cilvēki ir prognozējami. Īsts cilvēks ir pretrunu pilns. Viņš ir absolūti brīvs. Viņš ir tik brīvs, ka var atļauties šodien būt viens, bet rīt – pavisam cits. Tā ir viņa izvēle: ja viņš būs kreisais – tātad kreisais, ja labais – tātad – labais. Viņam neeksistē robežas. Ja viņs vēlēsies ieslīgt sevī, viņš ieslīgs, ja vēlēsies komunicēt ar citiem, tātad komunicēs. Viņš ir brīvs. Viņš var būt vienubrīd introverts, citubrīd ekstraverts – jebkāds. Un viņš pats izvēlas, ko viņam darīt katrā savas dzīves brīdī.

Neatkarīgi no tā, vai viņš ir bagāts vai nabags, nemiernieks patiešām ir imperators, jo viņš pārrāvis sabiedrībā valdošās pārliecinošās attieksmes un viedokļu ķēdi. Viņš ir sevi izveidojis un pieņēmis visas savas varavīksnes krāsas. Viņš izaug no savām tumšajām neapzinātās pagātnes saknēm un audzē spārnus, lai lidotu augstu debesīs. Viņa esības veids ir nemierniecisks nevis tāpec, ka viņš cīnās pret kaut ko, bet tāpēc, ka viņš ir atklājis savu patieso dabu un nolēmis dzīvot saskaņā ar to. Viņa gars ir kā ērglis – zemes sūtnis debesīs.

Nemiernieks aicina mūs būt pietiekami drosmīgiem, lai uzņemtos atbildību par to, kas mēs esam un dzīvot saskaņā ar savu patieso būtību.

OŠO
Tulkoja: Ginta Filia Solis

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s