Kāpēc mans bērns ir pavisam citādāks?

tevs un dels4

Lasītāja vēstule un Sergeja Lazareva atbilde uz to.
≪Mums ir ļoti lielas problēmas ar mūsu dēlu. Visa viņa rīcība un rakstura iezīmes ir gluži pretējas tam, ko mums kā vecākiem gribētos viņā redzēt. Mēs vienmēr esam centušies būt labs piemērs, bet kaut kur, acīmredzot, esam kļūdījušies. Tagad tas ir acīmredzams. Mēs atrodamies pastāvīgā trauksmes stāvoklī. Kā mums to labot? Palīdziet!≫

✧✧✧✧✧✧✧✧

Daudzu vecāku kļūda ir tā, ka viņi ir pārliecināti, ka bērni pārņem viņu ārējo uzvedību un centienus. Vecāki spriež sekojoši: “Es nekad neesmu ne laupījis, ne nogalinājis, ne nolādējis cilvēkus, ne alcis atriebības. Kāpēc mans bērns ir pavisam citādāks?” Tas nozīmē, ka vecāks ir uzvedies morāli un ētiski, bet bērnam šī tendence deģenerējas.

• Tad, lūk: morāle un ētiskums – tā ir uzvedība, kas cilvēku orientē uz mīlestību. Ja vecāki atteicās no mīlestības, bērns atteiksies no morāles. Pieņemsim, cilvēks pastāvīgi bija neapmierināts ar savu likteni un mantisko stāvokli, taču, neskatoties uz to, bija ļoti kārtīgs un godīgs pilsonis. Bet viņa dēls kļūst par bandītu. Un vecākiem ir ļoti grūti pieņemt un saprast to, ka neapmierinātība ar dzīvi un dēls – bandīts ir viena un tā pati laikā izstiepta atteikšanās no Dieva.

Ārēja agresīvas vides nepieņemšana samazina atkarību, pieķeršanos un veicina aktīvu rīcību. Iekšēja nepieņemšana – tā ir atteikšanās no Dieva un Mīlestības. Tas, ko mēs pastāvīgi ārēji darām, kļūst par mūsu iekšējo. Tāpēc cilvēciskajai loģikai jābūt pārtrauktai, bet dievišķajai – nepārtrauktai.

• Tad, lūk: ilga neapmierinātība ar savu likteni, aizvainojumi uz cilvēkiem, apkārtējās pasaules nosodīšana, apātija un neticība sev, bailes un šaubas par savu nākotni, atteikšanās no mīlestības pret vecākiem, atteikšanās no mīlestības pret savu dzīvesbiedru, kurš gribot vai negribot ir nodarījis mums sāpes, – tas viss smalkajā plānā lēnītiņām saēd mūsu dvēseles un bērniem tas kļūst redzams, bet mazbērniem – katastrofāls.

Dvēsele bez mīlestības mirst, taču tas uzreiz nav pamanāms. Tāpēc vislabāk ir sākt savest kartībā savas Dvēseles lietas, negaidot, kad parādīsies ārējās problēmas. Un tad pat pieaugušam dēlam  var strauji izmainīties gan raksturs gan uzvedība.

• Tādos gadījumos es vecākiem paskaidroju: jo spēcīgākas ir jūsu emocijas, jo vērienīgāk tās aiziet nākotnē un atbilstoši – ietekmē pēcnācējus. Pašas spēcīgākās emocijas sākas dzimumobriešanas laikā. Un te nu spēcīgs aizvainojums uz vecākiem, bailes, nevēlēšanās dzīvot pēc tam vēl 10 gadus var pārvērsties milzīgās problēmās.

• Nākamais periods – pirmā mīlestība. Izrādās, ka pat slikta doma, vai mīļotā cilvēka nomelnošana – ir katastrofāla smalkajā plānā. Kā likums, pirmā mīlestība ir nelaimīga un sagādā milzīgas sāpes. Tāpāt kā dzemdībās, caur dvēseles un ķermeņa sāpēm attīrās mūsu mīlestība uz Dievu un mūsu pēcnācēji kļūst dzīvotspējīgi.

Pirmās mīlestības laikā puišiem visbīstamākais ir nosodījums, bet meitenēm – skumjas un nevēlēšanas dzīvot. Nākošais uzliesmojums notiek pirms topošo laulāto iepazīšanās un pirms stāšanās laulībā.
Kur ir frāzes “visas laulības tiek slēgtas debesīs” jēga?
Tas nozīmē, ka smalkajā plānā laulātie jau sen pazīst viens otru un viņiem jau ir kopīgi bērni, kuriem jādzimst. Tāpēc pat pie ārēji blāvām emocijām, topošo laulāto zemapziņā var notikt revolūcija. Un šajā mirklī abpusējas pretenzijas un aizvainojumi ir vēl jo bīstamāki.

Un vēl viens ļoti svarīgs posms ir vecaku uzvedība grūtniecības laikā. Viņu pasaules redzējums, raksturs un uzvedība tiek ielikta ne tikai dvēselē, bet arī fiziskajā ķermenī un bērna gēnos.

Tad, lūk, kad mēs no jauna, it kā ar atpakaļejošu datumu, atmetot cilvēcisko loģiku un tuvinoties Dievišķajai gribai ejam cauri savai dzīvei, mēs varam mainīt mūsu bērnu pagātni un tātad arī viņu nākotni.

Sergejs Lazarevs “Karmas diagnostika” 8. grāmata. Dialogs ar lasītāju.
Tulkoja: Ginta Filia Solis

 

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s