Tādi cilvēki

aditaja1

Man patīk cilvēki, kuri nebaidās novecot. Viņi ir lieli gudrinieki, cīnītāji. Bez plastikas, bez tauku atsūkšanas, toties ar mirdzošu domu acīs, ar mazbērniem un konkrētiem darbiem rokās.

Ja cilvēks vecumdienas sagaida bez histerijām, tātad kaut kas labs slēpjas viņa dvēselē.
Vēl man patīk cilvēki, kuriem apkārt viss ir tīrs. Tīrs mājās, tīra teritorija pie mājas, tīra darba vieta. Ja redzi cūku kūti vispakārt, tātad arī pašos cilvēkos ir tāda pat cūku kūts.
Netīrība smadzenēs un smaka sirds dziļumos neizbēgami izpaužas kā izmētātas tukšas pudeles, kalniem dažādu atkritumu, izlietu dzērienu peļķes un uzraksti uz žogiem.

Man patīk cilvēki, kuri pārsteidz… Tu domā: parasts cilvēks, bezgalīgi vienkāršs. Pat neinteresanti. Bet pēkšņi viņš sāk atklāt arvien jaunas un jaunas sava rakstura šķautnes un ir redzams, cik šo šķautņu ir daudz. Vienkārši viņš tās visas neparāda uzreiz un nedižojas ar tām.

Lieliski ir tie, kuri kaut ko dara ar savām rokām un ne tikai tas, ka nebaidās no visāda darba, bet arī mīl to. Parasti strādīgie nav runātīgi. Pamatīgs cilvēks nemīl tērēt spēkus runām. Viņš zin, ka nekas tā neiztukšo un neatņem Dvēseles spēkus, kā bezjēdzīga pļāpāšana un tukšas runas.

Vēl patīk tie, kuri izlasījuši daudz grāmatu ne tāpēc, ka to prasa zinātniskais grāds, bet tāpēc, ka Dvēsele mīl grāmatas, neskatoties pat uz pašu vienkāršāko profesiju.

Ja šie cilvēki man patīk, tātad viņi ir. Nevar taču man vai kādam citam patikt tas, kas nav dabā. Tādi cilvēki ir! Taču viņu nav pārāk daudz, tāpēc, ka tas, kā ir ļoti daudz, vienmēr krītas cenā un pārstāj izbrīnīt.

Cilvēki, kuri man patīk, ir, kaut gan viņu varētu būt arī vairāk. Pasaulei jāstāv uz kaut kā un, iespējams, tā uz viņiem arī stāv.

©Arhibīskaps Andrejs Tkačovs
Tulkoja: Ginta Filia Solis

2 thoughts on “Tādi cilvēki

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s