Kā saglabāt savu enerģiju

15622755_1345519248853721_1907072706523837420_n (1)

Šeit tikai daži likumi:
1. Tev vajag – tu arī dari.
Kāda tev jēga darīt kaut ko, kas nenes nekādu labumu tev pašam? Mūsu darbības rezultātam jābūt kaut pateicībai vai savai pašcieņas sajūtai vai priekam un iedvesmai. Enerģija vienmēr ir balva par kaut ko. Ja citi uzgrūž mums savas rūpes, mēs nekad no viņu darba paveikšanas nesaņemsim ne prieku ne arī iedvesmu jauniem darbiem.
2. Neprasa, nelien.
Ļoti bieži mēs labu nodomu vadīti cenšamies ietekmēt citu cilvēku izvēli, domāšanu un darbības. Un visbiežāk, kā tas arī bija sagaidāms, mēs nesaņemam nekādu pateicību, glūži otrādi – saņemam nosodījumu. Nav iespējams iemācīties no citu kļūdām, katrs iet pats savu ceļu.
3. Neapsoli. Ja apsolīji, izpildi.
Vai tad mēs kļūstam bagātāki vai brīvāki, ja dāļājam solījumus? Bet, ja apsolām un neizpildam, mūsu reputācija sabojājas ne tikai kada cita acīs, bet arī mūsu pašu.
4. Neatsaki, ja lūdz.
Kad mums lūdz, tas nozīmē saņemt pateicību par kāda pakalpojuma sniegšanu. Un šī pateicība palīdz mums sajusties vērtīgiem, kas pēc tam kalpo par mūsu pašcieņas enerģijas avotu. Tikai jauc lūgumu ar kaprīzēm un untumiem – tie ir no citas operas.
5. Nenodod tālāk informāciju, pirms neesi to padarījis par savu.
Esi piesardzīgs, atklājot citiem savus mērķus un nolūkus. Dažkārt viņu netaktiskās un skeptiskās piezīmes vai piezemētais prāts var apgriezt tev spārnus un tavi mērķi zaudēs savu nozīmīgumu.
Nav vērts citiem ieteikt to, ko pats neesi pamēģinājis. Ja tavi vārdi balstīsies uz tavas pieredzes, cilvēki to novērtēs.
6. Nepieķeries.
Kad mēs kaut kam pieķeramies, mēs bremzējam savu attīstību. Ja mīņājamies uz vietas, nesaņemam jaunu enerģiju.
7. Tavs mērķis ir tava bāka.
Mērķis nav tas, kurā ieduras bulta, mērķis ir darbības virziens. Ja tu mērķī redzēsi galapunktu, tad to sasniedzot tev būs iztukšošanas sajūta, enerģijas zudums.
8. Dzīvo šeit un tagad (laimīgs) nevis pagātnē vai nakotnē.
Šodien uzdāvāto enerģiju ir jāvirza šodienai. Mēs zaudējam enerģiju, ja dzīvojam pagātnē vai nākotnē.
9. Nenosodi un nekritizē.
Ieradums kritizēt ir pazīme tam, ka tev pašam ir zems pašvērtējums. Un, kritizējot citus, mēs saņemam negatīvu atpakaļreakciju.
10. Dabā nav sliktu laikapstākļu.
Ir ļoti vērtīgi iemācīties neveiksmēs redzēt zelta graudu un macību stundu tālākai dzīvei un uztvert neveiksmes kā treniņus un labu personības izaugsmes skolu. Tas palīdzēs mums enerģiju nevis pazaudēt, bet gluži otrādi – vairot.
11. Netraucē.
Runā tad, kad tevī ir gatavi klausīties. Neuzspied sevi cilvēkiem.Tā tu saglabāsi enerģiju un rezultāts būs daudz labāks.
12. Jautā atļauju.
Izrādi cieņu pret citu cilvēku īpašumu gan fizisko gan intelektuālo. Pretējā gadījumā tev jābūt gatavam paterēt savu enerģiju taisnojoties.
Oļegs Persidskis
v_k Ezo news
Tulkoja: Ginta Filia Solis

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s