Ko darīt, ja vīrs dzer?

alcohol-428392_1280-e1496127144208

Daudzas sievietes savā dzīvē saskaras ar situāciju, kad ģimenes dzīve brūk dēļ tā, ka vīrs dzer. Tā ir nepatīkama situācija, kuru, par laimi, var labot. Šajā rakstā atradīsi patiesos problēmas cēloņus un veidus, kā palīdzēt savam dzīvesbiedram atbrīvoties no šīs problēmas uz visiem laikiem.

Problēmas saknes, kāpēc vīrs dzer.

Pats svarīgākais dzīvē ir saprast, ka visa realitāte izriet no mums un nenotiek pati no sevis. Dzīve spoguļo mūsu rīcību, domas un vārdus (tie visi ir karmiskās sēklas) palielinot to nozīmi desmitām reižu.
Un šis lieliskais jaunums ļauj mums pašiem mainīt realitāti tā, kā mēs to vēlamies. Atliek vien saprast, kā mēs radījām dzerošu vīru un piemeklēt pareizās darbības situācijas korekcijai. Te nu talkā nāk karmiskā menedžmenta zināšanas, ar kurām dāsni dalās Gešē Maikls Roučs savās grāmatās un treniņos.

Un tā, apzinies to, ka tavs partneris ir viens no pašiem lielākajiem spoguļiem, kas atspoguļo tikai to, kas ir tevī pašā.

Pēc savas būtības partneris ir tukšs, kā tīra papīra lapa un tikai tu pats to piepildi ar emocijām, rakstura īpašībām un tām situācijām, kuras kopā pārdzīvosiet. Un tikai no tevis ir atkarīgs, kāds partneris būs tev blakus: mīlošs vai burkšķošs, rūpīgs vai ignorējošs utt.

Piemēram, tavs vīrs piekūst darbā, priekšniecība pieprasa izpildīt neiespējamus uzdevumus, mājās gaida mājas lietas, bērni un ļoti daudzi risināmie saimniecības jautājumi, kas prasa viņa atbildību un uzmanību. Kādā mirklī vīrietis padodas un biežāk kopā ar draugiem sāk dzert aliņu, bet pēc tam jau arī alus kļūst par labāko draugu. Vai arī dzērieni kļūst stiprāki, un palielinās izdzerto dzērienu daudzums. Tendence ir skaidra un saprotama. Tā rodas atkarība.  Un, ja to laicīgi nenokontrolē, tad vēlāk tikt ar to galā būs daudz grūtāk.

Aprakstītā situācija ar darbu, nogurumu un mājas lietām nav iemesls tam, kāpec vīrs dzer. Tas ir veids, kādā situācija ar atkarību ienāca tavā dzīvē. Ir taču tik daudzas ģimenes, kur tādi paši noguruši vīrieši nesāk dzert, bet gluži otrādi, izdomā, kā visu laikā paspēt no noorganizēt, un atliek arī laiks ģimenei.

Arī tam ir savs karmiskais iemesls, taču par to parunāsim citreiz. Patiesais iemesls, kāpec vīrs dzer – ir tavā uzvedībā esošas atkarības pazīmes, tikai daudz sīkākas.

Ja vīrietis vai vīrs – alkoholiķis, tad jāpievērš uzmanība sev. Šajā brīdī vislabāk vīru likt mierā: neapvainot, nevainot, nelamāt, vienkārši atlaist situāciju un paskatīties uz sevi. Jo spēcīgāka vīrieša atkarība, jo spēcīgākas tevī ir atkarīgiem cilvēkiem raksturīgās īpašības.

Atceries, partneris ir eņģelis, kurš atnācis, lai norādītu tev uz tavām īpašībām, kuras nepieciešams piekoriģēt.

Tagad tiksim skaidrībā ar to, kā atrisināt situāciju.

Kā palīdzēt vīram atmest dzeršanu?

Lai atbrīvotos no sarūgtinājuma, ka vīrs ir alkoholiķis, ir jāuzņemas atbildība par savu dzīvi. Skaidri jāapzinās, ka realitāte izriet no tevis un neeksistē pati par sevi. Tu ar savām domām, vārdiem, darbībām radi savu partneri.

Otrais solis – saprast, kuru tavu atkarību tik spilgti demonstrē vīrs? Te var būt jebkas. Piemēram, tu smēķē vai izdzer vīna glāzi katru piektdienas vakaru, vai izdzer 5 krūzes kafijas katru dienu, vai arī nevari dzīvot bez konfektēm, bez tā, ka tevi pažēlo, bez sociālajiem tīkliem, seriāliem, tenkām ar draudzenēm utt. Atrodi to, no kā atkarīga esi tieši tu. Tikai godīgi!

Padomā par uzvedību, ieradumiem un izvelc dienas gaismā to, bez kā tu nevari mierīgi pavadīt dienu vai nedēļu. Liec mierā vainas apziņu un paššaustīšanu – tās šeit nav nepieciešamas. Mums vajadzīga apzināta pieņemšana un vēlme transformēt situāciju.

Piemēram: tie ir saldumi. Tu apzinies, ka bez tiem tu nevari dzīvot. Tagad pamēģini nemanāmi sev samazinat ikdienas saldumu patēriņa dozu.  Piemēram, tu katru dienu apēd 10 konfektes. Samazini šo daudzumu uz 8. Ja nevari tā uzreiz samazināt konfekšu skaitu, izstiep laiku: pirms ielikt konfekti mutē, domās noskaiti līdz 10 un šo laiku velti tam, lai ieraudzītu sevi neatkarīgu no saldumiem, bet vīru – neatkarīgu no alkohola, un lai visi cilvēki pasaulē viegli atbrīvojas no visām savām atkarībām. Pēc tam droši ēd.

Šajā vienkāršajā darbībā ir ielikta milzīga jēga: 10 sekundes paciesties ir spējīgs ikviens, lai kas tas arī nebūtu, taču no karmas viedokļa, tu radīji 650 sēklas savai nākotnei, kurā tu un tavs tuvāko loks atsakās no atkarībām.

Kā saka Maikls Roučs, katru sekundi mēs sējam 65 karmiskās sēklas, kuras agri vai vēlu izaugs situāciju vai cilvēku izskatā, ar kuriem mēs dzīvē saskarsimies.

Tādā veidā var pakāpeniski palielināt pauzīti pirms saldumu apēšanas un samazināt konfekšu daudzumu. Atceries par mērķi: redzēt sevi un savu vīru brīvus no atkarībām.

Velti tam katru savu darbību šajā virzienā. Un, ja katru dienu pirms miega tu atcerēsies par savu sasniegumu un priecāsies, tad pavisam drīz tu pamanīsi, kā vilkme pēc mīļotajām konfektēm ir samazinājusies, un vīrs dzer daudz mazāk.

Lai ātrāks un specīgāks būtu efekts ir vērts atrast vēl cilvēkus, kuri tāpat kā tu, vēlas atbrīvoties no savām atkarībām un palīdzēt viens otram šajā ceļā. Jūs varat satikties reizi nedēļā un pat vienkāršā sarunā padarīt cilvēku dzīvi daudz priecīgāku un laimīgāku.

Noteikti priecājies pat par pašām mazākajām uzvarām un neatbalsti atkarības citus: nedāvini alkoholu, kafiju, saldumus svētkos un nepierunā uz “nu tad vēl vienu uz ceļa kāju”. Labāk koncentrējies uz vērtīgam dāvanām, jautru atpūtu, bez “prieka dopingiem”, jo tie patiesībā ir tukši un tikai tu pats tiem piešķir kādu vērtību. Izmaini savu uzmanības fokusu, un vide, kurā tu atrodies noteikti reaģēs ar pozitīvām parmaiņām.

Vai bija vērtīgi? Tad padalies arī ar citiem, lai mūsu pasaule būtu daudz laimīgāka un brīva no atkarībām.

Avots: dwi.site
Tulkoja: GInta Filia Solis

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s