Oho! – gribi būt bagāta, griezies!

sufiji dejo

Kurš no mums bērnībā ir griezies kā vilciņš, līdz līdzsvara zudumam, līdz nelabi paliek? Šāda sava vestibulārā aparāta pārbaude ir gluži dabisks process un intuitīva radības nepieciešamība sajust savu īpašo saikni ar dabu un kosmosu. Bērnam viņa iekšējā balss signalizē to, ka ir kāds noslēpums, kuru ļoti gribās atklāt, taču nav atslēgu.

Mēs griežamies, krītam, vērojam, kā griežas pasaule mums apkārt un tveram šo dievišķīgo stāvokli. Kļūstot pieaugušas un atrodoties sava sievišķā ceļa meklējumos, mēs bieži vien saskaramies ar ezotēriskajām praksēm, kas piedāvā mums atkārtot šos bērnu dienu eksperimentus.
Larisa Renāra piedāvā enerģētisko piltuvju praksi – riņķojošas kustības ar augšup paceltām rokām, lai pievilktu savā dzīvē vīrieti vai finansiālo labklājību – jo vairāk apgriezienu regulāro treniņu laikā, jo bagātāks vīrietis ienāks sievietes dzīvē. (Interesanti)

Cita autore, Oksana Sergunova, vēršoties pie slāvu sentēvu tradīcijām, rekomendē pievērst uzmanību riņķošanai kā enerģijas papildināšanas veidam. Viņas secinājumi ir pārliecinoši: viens no pašiem nozīmīgākajiem procesiem kosmiskajā mērogā, kas strukturē matēriju ir griešanās. DNS molekulai ir divkārsas spirāles forma un tā kalpo par matricu, lai savāktu jaunas molekulas. Šodien DNS ir galvenais dzīvās matērijas šifrētās informācijas nesējs.

Savukārt atjaunotajā “Slāvu valdzinātājas vigrošanā” griešanās ieņem īpašu vietu. Arī krievu tautas dejās ir saglabājies ļoti daudz šādu kustību.

It visu pasaules kultūru dejās klātesoši ir griešanās ap savu asi elementi. Daudzās ezoteriskajās praksēs šis paņēmiens tiek izmantots kā ļoti spēcīgs līdzeklis saplūšanai ar Augstākajiem spēkiem. Pamēģinasim tikt skaidrībā, kāds ir šo maģisko piltuvju noslēpums.

Saksim ar to, ka griešanās ir galvenā Visuma kustība: griežas planētas, Saules sistēma, Galaktika un viss, kas piepilda kosmisko telpu. Galvenie cilvēka enerģētiskie centri, kurus vēdiskajā tradīcijā dēvē par čakrām, bet daoistiskajā par dantian, arī raksturojas kā saucamie “virpuļi”, tātad enerģijas griešanās.

Pats vārds “čakra” tulkojumā nozīmē “ritenis” vai “disks”. Griešanās var notikt pa labi un pa kreisi, tātad pulksteņa rādītāja kustības virzienā, vai pretēji pulksteņa rādītāja kustības virzienam. Pagriezienu pulksteņa rādītaja kustības virzienā var saukt par vīrišķo – vai jan. Ņemot verā to, ka “jan” enerģija ir aktīvā, tad aktivizācijas procesi tiek stimulēti ar griešanos pa labi. Savukārt “in” – mierīga, sievišķā. Griešanās pretī pulksteņa rādītāja kustības virzienam var kompensēt “jan”‘ griezienus vai nomierināt, samazināt procesu aktivitāti.

Pati pazīstamākā sakrālā prakse, kurā izmanto griešanās principu ir tibetiešu prakse “Piecas tibetiešu pērles”, kuras mērķis ir organisma atjaunošanās un cilvēka enerģētiskā potenciāla pastiprināšana.

Otra pazīstamākā ir sūfiju griešanās, “karaliskā” meditācija, lai sasniegtu transa stāvokli, kuras laikā cilvēki griežas ap savu asi, sākot no pusstundas līdz pat vairākām stundām.
Interesanti, ka tibetiešu praktiķi pārsvarā rekomendē griešanos pulksteņa radītāja kustības virzienā, bet sūfiji griežas pretēji pulksteņa radītāja kustības virzienam.

Kas attiecas uz kosmiskajiem objektiem, piemēram, Zeme griežas no rietumiem uz austrumiem, bet vērojot Polārzvaigzni vai Ziemeļpolu, griešanās notiek pretēji pulksteņa rādītāja virzienam. Pats brīnumainākais ir tas, ka visas Saules sistēmas planētas, izņemot Venēru, griežas uz vienu pusi.

Tātad arī Visumā griešanās notiek dažādos virzienos. Praktiķi, kuri strādā ar čakru enerģijām pulksteņa rādītaja kustības virzienā “uzsūc” ārējo enerģiju ķermenī, bet pretējā griešanās – “izvelk” enerģiju, tātad ļauj tai izstaroties.

Šo griešanās īpašību dažu austrumu ezotērisko skolu sekotāji izmanto enerģijas uzlādēšanai, lai attīrītu čakras – ja čakras atrašanas vietā sākam riņķveida kustības pret pulksteņa rādītāja virzienu, notiek enerģijas izlāde un tā harmonizējas enerģētiskā centra darbība. Atbilstoši, lai papildinātu čakras enerģijas potenciālu, plauksta jāgriež pulksteņa radītaja kustības virzienā.

Tāds viedoklis bija arī senslāviem, kuri kā dziedinošo simbolu izvēlējās svastiku, precīzāk – saulgriežu zīmi. Svastikas pagriešana pulksteņa rādītāja kustības virzienā simbolizēja radīšanu, bet pretēji (to sauca коловрат) – tika izmantota dziednieciskajās praksēs. Slāvu senči grieza divas apļa dejas: vīrieši stāvējā ārējā lokā, sievietes – iekšējā. Vīrieši gāja pulksteņa rādītāja kustības virzienā, sievietes – pretēji (коловрат).

Tā nu esam noskaidrojuši filosofisko šī rituāla pusi un varam apzināti sākt savu “maģisko deju”, kas palīdzēs nostāties uz sava harmonijas ceļa dzīvē – gan personīgajā, gan veselības dziedināšanā.

Tagad ir skaidrs, kāpēc daudzu sievišķo prakšu autori ļoti uzstājīgi rekomendē savām sekotājām pašu dabiskāko sieviešu kustību – griešanos ap savu asi.

Šādu griešanos praktizē kā vienu no cigun daudzveidīgajām formām darbā ar enerģijām. Roku stāvoklim šeit īpašas nozīmes nav. Rokas pastieptas augšup simbolizē vien vizuālu piltuves formu, bet efekts būs gluži tāds pats kā tad, ja rokas būs noliktas sānis.

Enerģiju var uzņemt arī vienkārši stāvot un nekustoties, tāds variants praksē mēdz būt ļoti efektīvs, taču maksimāli grūts. Ņemot verā to, ka smadzenes ir spējīgas vadīt šo “piltuves” virzienu, var griezties uz abām pusēm, apzināti ieslēdzot “uzņemšanas” vai “izstarošanas” mehānismu.

Vēl mums jāparunā par kustību daudzumu, kas nepieciešams sievietes laimei.

Treniņu autori ir pārliecināti, ka, jo vairāk griezienu sieviete ik dienu veic, jo bagātāku vīrieti saņem. Tas ir gluzi loģisks spriedums. Griešanās palielinās enerģijas daudzumu. Un bagāts vīrietis nozīmē tikai to, ka viņam ir augsts enerģētiskais statuss, tas pirmkārt, un harmoniska savienība ar tādu vīrieti iespējama tikai tai sievietei, kurai enerģijas līmenis ir atbilstošs. Tāpēc griešanās daudzums un kvalitāte ir nozīmīgs aspekts.

Tikai nevajag griezties līdz samaņas zudumam! Nezaudējiet veselo saprātu, tiecoties pēc laimīgas nākotnes! It visā ir svarīgs līdzsvars un pakāpeniskums.

Gribas atzīmēt vēl to, ka nevajadzētu uztvert šīs prakses, kā brīnumnūjiņu. Lieta tāda, ka vēl bez augsta enerģētiskā līmeņa ir svarīgi, lai cilvēks būtu pietiekami attīstīts savā garīgajā līmenī.

Un arī tad, kad būsi sastapusi savu sapņu vīrieti, tā būs tikai puse darba, jo saglabāt attiecības ilgus gadus ir galvenais viedas sievietes uzdevums. Bez fiziskā, enerģētiskā un garīgā līmeņa vienotības šis uzdevums nav izpildāms.

Griezieties, mīļās sievietes! Pasaule griežas un mēs – līdzi tai.
Avots: @maitribudha, kvantovyj-skachok.ru
Tulkoja: Ginta Filia Solis

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s