Kādu dzīvi izvēlēsies?

erglis2

Sensenos laikos, kad Dievs tikko bija radījis cilvēku, Viņš tam jautāja, par ko tas velētos būt. Cilvēks vēl bija pavisam jauns, nepieredzējis un, dzirdot tādu jautājumu, apjuka, pašūpoja galvu un apmulsis teica: “Es nezinu”.

Tad Debesu Tēvs paņēma cilvēku aiz rokas un aizveda pie bangojošās jūras. Pieveda viņu pie ūdens, norādīja uz jūras dibenā gulošajām brīnumskaistajām gliemežnīcām un teica: “Ja gribi, tu vari sev izvēlēties gliemežnīcas dzīvi. Tu būsi pašā jūras dibenā kopā ar miljoniem tādu pašu kā tu. Tavs ēdiens būs tikai tas, ko atnesīs tev siltās straumes. Katra tava nākamā diena būs līdzīga iepriekšējai un visa tava dzīve paies bez riska un uztraukumiem. Tevi neuztrauks ne uzvaras, ne zaudējumi. Visu dzīvi tu stabili gulēsi smiltīs, tikai ik pa brīdim atverot un aizverot savas mājiņas durvis.”

Parādījis cilvēkam labi paēdušās gliemežnīcas dzīvi, Dievs paņēma viņu aiz rokas un veda sniegotajos kalnos. Tur netveramā augstumā uz pašas klints malas stāvēja ērgļa ligzda. Un Dievs teica: “Tomēr, ja tu gribi, vari izvēlēties arī šādu dzīvi. Tu varēsi lidot, cik augstu vien vēlēsies un sasniegt pašas neaizsniedzamākas virsotnes. Un šeit tu sastapsi tikai nedaudzus tādus pašus kā tu. Tu pats lemsi, uz kurieni tev lidot. Tu varēsi dzīvot, kā vien vēlies. Bet tādas brīvības cena būs  tas, ka nekas tev šajā dzīvē netiks dots tāpat vien. Par visu nāksies maksāt – ar saviem pūliņiem, sirdi un arī sāpēm.

Tu katru dienu dosies barības meklējumos un tas nenāksies tev viegli. Tu vari izvēlēties”.

Un no tā brīža uz Zemes radās daudzi cilvēki, kuri izvēlējās sev gliemežnīcas dzīvi un tikai nedaudzi, kuri izvēlējās ērgļa dzīvi.

Avots: pritchi.ru
Tulkoja: Ginta Filia Solis

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s