Skaistule vai briesmonis

veci_cilveki21.jpg

Ja precēta sieviete labi izskatās, neskatoties uz saviem gadiem – vajag paspiest roku viņas vīram. Un daudznozīmīgi paskatīties viņam acīs.
Tas ir viņa nopelns. Vinš nemocīja savu sievu. Neuzkrāva viņas pleciem visu smago darbu. Neapsaukāja viņu, nekritizēja un neauroja uz viņu rupjā balsī. Slavēja un teica komplimentus. Un sargāja no briesmām. Un mierināja. Un, pateicoties savai attieksmei, viņš arī saņēma skaistuli.
Vecumā pēc 40 tas ir tik skaidri redzams.

Sieva labam vīram ir skaista, eleganta, mierīga. Sēž un smaida. Vai kaut ko mājas dara. Vai vienkārši pastaigājas vīram zem rokas, bet citi vīri apskauž. Un domā, kāpēc gan viņam gadījusies tik smuka sieva?
Ak, tāpat ir skaidrs, ka sieviete ir jāsaudzē, jāsargā tikpat rūpīgi kā savu kaujas zirgu, kā dārgu mašīnu. Un vienkārši, kā cilvēku. Un blakus ikvienai precētai un vairs ne tik jaunai skaistulei ir tas, kuram jāpaspiez roka – viņas vīrs.

Un, protams, ir arī vientuļas, skaistas dāmas. Un droši vien ir arī sievas, kuras saglabājušas skaistumu un cieņpilnu attieksmi arī nelaimīgā laulībā – taču tādas sievas es neesmu sastapusi. Sava sieva ir jāsaudzē jau jaunos gados un viņa noteikti paliks skaista un gudra. Un visi teiks: pavecies viņam ar sievu!
Varbūt arī paveicies!Bet, visticamākais, tas ir gudra un labestīga vīra nopelns. Sievietes āriene un raksturs ir ļoti atkarīgs no tā, kā pret viņu izturas. No labiem vārdiem mēs starojam un kļūstam arvien jaunākas. No apskāvieniem kļūstam arvien slaidākas. No skūpstiem skaistākas un labestīgākas….
Un, skatoties uz pieaugušu sievieti, ir redzams, kāds viņai vīrs – labs, vai ne visai labs.Un vīrietis var izvēlēties, ko vēlas sev blakus redzēt – skaistuli vai briesmoni. Mums sievietēm vajag pavisam nedaudz siltuma un maiguma. Labus vārdus un atbalstu. Bet pārējo mēs kaut kā piedodam – par mīlestību daudz ko var piedot…
Anna Kirjanova
Tulkoja: Ginta FS

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s