Kam uzticēties?

sliņķis

Kā izveidosies lietišķās attiecības ar cilvēku un vai var uz viņu paļauties? To ir ļoti viegli saprast. Ir tikai jāuzzin, kas pie visa vainīgs.
Lūk, piemēram. Cilvēkam pastāvīgi ir netīri apavi. Vai arī viņš nedabūja amatu, naudu, mīlestību…. “Divnieku” saņēma. Vai sodu par ātruma parkāpumu. Kurš vainīgs?

Pieņemsim, cilvēks emocionāli mums skaidro, ka mūžīgi netīrie apavi ir tāpēc, ka ielas neviens netīra. Skaidrs, ka vainīgs ir pilsētas mēŗs. Nav jau nekādas jēgas tos tīrīt, tāpat paliks netīri! Jāpaklausās tālāk. Amatu nedabūja tikai dēļ priekšnieka, tas izrādījās piekasīgs, un arī vecāku dēļ. Tie neiedeva vinam pietiekoši labu izglītību un neieaudzināja viņam pārliecību par sevi!
Tā, klausāmies tālāk. Mīlestība – arī tur skaidrs, kurš vainīgs. Vīrieši visi kā viens ir cūkas. Sievietes – arī skaidrs, kas. Tieši ļauno cilvēku dēļ šis cilvēks ir vientuļš. Nav ko mīlēt. Naudas nav tāpēc, ka visu sazagušies bagātnieki. Bet sodu piesprieda tāpat – par neko. Tikai nedaudz ātrumu parkāpu. Bet ļaunie policijas darbinieki piesprieda sodu. Tā vienkārši, ņēma un piesprieda. Bet “divnieku” ielika ļaunā skolotāja. Par to, ka nebiju iemācījies mācību vielu. Bet tas jau tāpēc, ka pati slikti iemācīja. Slikta skolotāja! Un vēl bez tā visa, šobrīd ir aptumsumu koridors. Pie visa vainojams planētu stāvoklis.

Skaidrs. Viss ir skaidrs. Šis ir cilvēks ar ārējo kontroles lokusu. Eksternālis. (Ektenālis ir tas, kurš savus panākumus un neveiksmes saista ar citiem – apkārtējiem cilvēkiem, situāciju, likteni utt. Internālis ir cilvēks, kurš uzskata sevi par pilnīgu savas dzīves noteicēju, viņš pats ir atbildīgs gan par savām veiksmēm, gan neveiksmēm).
Vienkāršiem vārdiem runājot, tu arī būsi pie visa vainīgs, lai kas arī notiktu jūsu attiecībās. Tu vienmēr būsi vainīgs. Un punkts. Bet šis cietējs nekad nebūs vainīgs. Nekad nebūs atbildīgs. Viņš pat netaisās ne par ko atbildēt. Un tāpēc ir ļoti bīstami viņam uzticēties.

Gadījumā, ja radīsies kādas problēmas vai grūtības, viņš visu atbildību uzvels tev, prezidentam, dabas spēkiem, sliktajam onkulim vai pavedinošajai tantītei…. Un velti viņam kaut ko pārmest vai gaidīt, ka viņš nožēlos izdarīto, tas ir bezjēdzīgi. Labākajā gadījumā viņš teiks: “nu, labi, es nedaudz esmu vainīgs, bet…” Un aiz šī “bet” sekos stāsts par to, kurš patiesībā pie visa ir vainīgs. Un parasti tas tomēr esi tu…
Labāk izvairīties no tādiem cilvēkiem – gan personīgajā gan lietišķajā dzīvē. Nevar uz viņiem paļauties. Labāk izvēlēties to, kurš uzņemas atbildību par sevi, un savu dzīvi. Ne vienmēr, ne visā, bet atzīst savas kļūdas un nesteidzas vainot citus.

Autors © Anna Kirjanova
Foto: pixabay
Tulkojums Tulkojums © Ginta Filia Solis

 

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s