Nākotnei ir sievietes seja

Koflin

Jaunajā ilgdzīvotāju pasaulē toni noteiks sievietes. Tā uzskata Džozefs Koflins, Masačūsetsas tehnoloģiskā institūta inovāciju laboratorijas AgeLab vadītājs.

Kāpēc, pēc Koflina domām, nākotne pieder sievietēm pēc 50? Tāpēc, ka sievietes, labāk kā vīrieši, prot pielāgoties “pēc-vidējā vecuma” īpatnībām. Par šo fenomenu Koflins raksta savā grāmatā “Ilgdzīves ekonomika: Kā atbloķēt pašu ātrāk augošo un pašu nesaprotamāko tirgu pasaulē”  (The Longevity Economy: Unlocking the Worldʼs Fastest-Growing, Most Misunderstood Market).

Jau šodien 50 gadīgām sievietēm ir vairāk pienākumu, kā jebkurai citai cilvēku grupai, raksta Koflins savā grāmatā. Tieši sievietes plāno visas ģimenes lietas. Sociologi ir noskaidrojuši, ka viņas ne tikai aktīvi izmanto on-line resursus, lai izzinātu sadzīves problēmas un atrastu to risinājumus, bet dara to pašu, palīdzot jaunākai paaudzei (pats brīnumainākais ir tas, ka viņu jau pieaugušie bērni ļoti bieži savas mātes sauc par saviem labākajiem draugiem – un pirmo reizi vēsturē nav paaudžu konflikta).

Simtgadu jubilejas vairs nav nekāds retums, kā arī ģimenes, kas sastāv no četrām paaudzēm. Kas rūpējas par visiem – vecajiem un jaunajiem? Sieviete ap un pēc 50 gadiem. Un tieši viņa šodien ir galvenā aizgādne, medmāsa un kopēja.

Sieviete ir galvenais mājsaimniecības patērētājs. Viņa lemj, kādus produktus pirkt, seko tam, vai laikā ir nomaksāti visi rēķini, vai viss mājās funkcionē. Auto dīleri ir izskaitļojuši, ka šodien visvairāk darījumu ar automašīnām veic sievietes, vai arī piedalās lemšanā, kādu auto pirkt (un, jo dārgāka mašīna, jo lielāka ietekme sievietei). Arī dzīves vietas izvēli un iekārtojumu nosaka sieviete. Kā arī tieši viņa risina jautājumus, kas saistīti ar ģimenes veselību.

Rodas iespaids, ka sieviete ir galvenais ģimenes balsts. Taču te arī noskaidrojas, ka tieši sievietes ir iniciatores vairākumam laulību šķiršanu pēc 50 mit. Iemesls ir atšķirīgais vīriešu un sieviešu viedoklis par šo dzīves periodu, paskaidro Koflins.

Vīrieši došanos pensijā uzskata par mūžīgo brīvlaiku: var atslābināties un neko nedarīt – varbūt nedaudz golfa un makšķerēšanas, un vairāk laika pavadīt kopā ar sievu. Ziniet, ko par to saka viņu sievas?
“Kaut viņš pieceltos no dīvāna un sāktu ar kaut ko sevi nodarbināt! Man darāmā pietiek, bet viņš žēlojas, ka vinam nav ko darīt!” Koflins uzskata, ka vīriešiem pec 50 ir ļoti daudz ko mācīties no savām sievām.

Dzīve nebeidzas, kad tu dodies pensijā. Meklē sev jaunas intereses!

Sievietes un uzņēmējdarbība

Daudzi jauni cilvēki ir gatavi strādāt lielās korporācijās ar to sarežģīto birokrātiju, lai izveidotu veiksmīgu karjeru. Taču tad, kad tev ir 40, 50, 60 gadi, tev jau ir ģimene, tu esi izaudzinājis bērnus, tev ir izglītība – negribas samierināties ar korporatīvo steigu. Pie kam, ļoti daudzās lielajās kompānijās 50 gadīgas sievietes priekšā “izaug it kā neredzama siena” – viņas vairs nevar tik veiksmīgi uzkāpt pa karjeras kāpnēm augstāk par vidējo līmeni diskriminācijas dēļ. Un te nu korporācijas viņas zaudē, nesaprotot, ka patiesībā šis ir liels zaudējums. Sievietes aiziet un veido savus nelielus uzņēmumus, konsultē, atver jaunus interneta veikalus u.t.t..
“Sievietes pēc 50 – ir viens no nenovērtētākajiem inovāciju un jaunu biznesu resursiem. Viņām ir pietiekami daudz jaunu ideju, viņām ir enerģija to realizēšanai un priekšā vēl daudz pilnvērtīgas dzīves gadu”, apgalvo Koflins.

P.S. Es arī esmu “sieviete pēc 50”. Salīdzinājumā ar iepriekšējiem savas dzīves gadiem, es esmu kļuvusi daudz pārliecinātāka par sevi, es zinu, ko es vēlos, man ir pamatīga dzīves pieredze un es ne parāk uztraucos, ko par mani padomās un kā es izskatīšos citu acīs. Un vēl, kas ir ļoti svarīgi – 50 gadniecēm ir daudz plašāki sakari, mēs protam draudzēties, mēs protam uzklausīt, mēs protam paklusēt, kad vajag un ar mums ir interesanti 🙂 GFS

Avots: https://theageofhappiness.com
Tulkoja: Ginta FS

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s