Iekšējais smaids. Vēdersmaids

vedersmaids

Ja tu rāmi sēdi un tev nav ar ko nodarboties, vienkārši atslābini apakšžokli un paver muti. Sāc elpot ar muti, ne dziļi. Lai elpo pats ķermenis, un šī elpošana nebūs dziļa, tā kļūs arvien, arvien seklāka. Kad sajutīši, ka elpošana ir kļuvusi pavisam sekla, mute pavērta un apakšžoklis atslābināts, šis atslābums izplatīsies pa visu ķermeni.
Tajā brīdī sāc sajust smaidu, ne sejā, bet visā savā ieksējā būtībā. Tu to spēsi. Tas nav smaids, kas paver lūpas, tas ir eksistenciāls smaids, kas izplatās no iekšienes
Pamēģini šodien pat – vakarā, un tu uzzināsi, kas tas ir…  tāpēc, ka to nevar izskaidrot. Nav vērts smaidīt tikai ar lūpām, sejas muskuļiem, bet smaidi tā, it kā tu smaidītu no vēdera: lai smaida vēders. Tas ir smaids, ne smiekli, tāpēc tas ir ļoti maigs, delikāts un trausls, Tu smaidi tā, it kā vēderā būtu uzplaukusi neliela roze, kuras aromāts izplatās pa visu ķermeni. Kā tikko tu uzzināsi, kas ir šis smaids, tev būs iespēja būt laimīgam visas divdesmit četras stundas. Katru reizi, kad jūti, ka tev pietrūkst laimes, vienkārši aizver acis un atceries šo smaidu – atkal un atkal tas būs ar tevi. Un tu varēsi to noķert tik reizes dienā, cik vēlēsies. Tas vienmēr ir ar tevi.
OŠO ” Zāles Dvēselei”

Foto: Niki Boon
Tulkoja: Ginta FS

Advertisements