“Dāvanas”, kuras labāk atdot dāvinātājam

nepatikamas davanas2

Tuvojas Ziemassvētki un reizē ar tiem – pirkšanas, dāvināšanas un dāvanu saņemšanas drudzis. Īstais laiks parunāt par šo tēmu.
Ļoti bieži, kontaktējoties ar visdažādākajiem cilvēkiem, arī tiem, kuri mums ir autoritātes, vai arī tiem, kuri atrodas ļoti negatīvā emocionālā noskaņojumā (dusmās, skaudībā, aizvainojumā u.t.t.), mēs no viņiem saņemam “dāvanas”, kas tiek pasniegtas dažādu spriedumu par mums veidā (personība, spējas, āriene), kuriem mēs, nezin kāpēc, ticam un nekritiski uzsūcam sevī.

Labi, ja šīs “dāvanas” mūs uzlādē ar pozitīvismu vai ticību sev. Taču parasti notiek savādāk. Kā likums, šīs “dāvanas” sarežģī mūsu, jau tā nevienkāršo dzīvi, vai arī negatīvi ietekmē mūsu veselību. Mēs kļūstam par upuri svešam “introjektam” (introjekts ir gatava informācija, kādas spēcīgas atmiņas) – slimojam, neesam spējīgi sakārtot savu privāto dzīvi, izvēlamies ne to profesiju vai darbu, dzīvojam ne tā kā vēlamies, bet tā, kā uzskata par labu un pareizu vecāki, partneri, radinieki.

Visam, ko tu dzirdi un pazemīgi pieņem no apkārtējiem, nav nekāda sakara ar tevi. Vienkārši tu pats, reizi vai daudzas reizes, esi bijis gana “ērts cilvēks”, lai tevī izmestu “atkritumus”, ko negribās glabāt sevī.

Taču, tā kā dāvanas nav pieņemts dāvināt neiesaiņotas, dāvinātājs tās veikli iesaiņo “rūpēs par tevi”, “vēlmē palīdzēt”, “vēlmē pasargāt”, “tikai brīdināt”, ka tu pavisam priecīgi tās pieņem.

Kā sevi pasargāt?
Pirmkārt, pastāvīgi ir jāatceras, ka (saskaņā ar projekcijas mehānismu) visu, ko cilvēks tev saka, viņš saka par sevi.
Otrkārt, ir iespējams variants, ka viņa teiktajā ir sava daļa patiesības, tāpēc dalām to ar 2, vai labāk ar 4, vai 6 :):):)
Treškārt (vislabāk), atgriezt to, ko tev “uzdāvināja”.

– Piemēram, tava draudzene saka “tu neesi sievišķīga”. Visticamākais, tieši šī problēma viņai pašai ir aktuāla. Atgriez viņai to, kas viņai pašai pieder.

– Ja tavs “bijušais” saka “tu esi vissliktākā sieva pasaulē”, ņem un atdod viņam šo “sliktāko variantu”, bet sev atstāj “labāko”.
– Ja tava mamma uzskata, ka “tu neesi pelnījusi…”, “tev vēl par agru/vēlu”, tad visticamākais, viņa atskaņo savas neizdevušās laulības, vai ne īpaši veiksmīgās karjeras, vai kaut kā cita, viņai svarīga iemeslus..
Kā atgriezt?

1. Atceries situāciju, kad tevi apvainoja, nodarīja tev pāri, vai “uzdāvināja” pārliecību, kuru tu vēljoprojām nēsā sevī. Ko tu šobrīd jūti? Kā tas ietekmēja tavu dzīvi?

2. Atslābinies, aizver acis un sakoncentrējies uz savām iekšējām sajūtām un tēliem. Kurā ķermeņa daļā tu glabā šo “dāvanu”? Iedomājies to un sajūti.

3. Uzbur savā iztēlē tā cilvēka tēlu, kurš tev to “uzdāvināja” šo “krāšņumu”. Skaties tieši uz viņu, un izstaro pārliecību par to, ko dari.

4. Domās paņem “dāvanu” no vietas, kur tā atrodas, un atdod šim cilvēkam. Saki viņam: “Es tev piedodu, taču dāvanu nepieņemu”. Dari to mierīgi, bez domām un emocijām, bez pārmetumiem un paskaidrojumiem.

5. Vēro, kā mainīsies cilveka tēls (kā likums, viņam kļūst neērti, viņš jūtas apmulsis). Ko viņš darīs ar atgriezto “dāvanu”? Pasakies viņam par vērtīgo pieredzi, liec saprast, ka tev tā vairs nav vajadzīga un atlaid viņa tēlu.

6. Piepildi telpu ar pozitīvu enerģiju. Tāpēc tev ir jāsaprot, kādu jaunu tēlu tu esi gatavs pieņemt vietā, kura ir atbrīvojusies? (kā likums, parādās “dāvanas” tēls – antipods). Iedomājies to un sajūti jaunas sajūtas savā ķermenī. Kā mainās tavs garastāvoklis?

Ar šīs tehnikas palīdzību tu vari “atgriezt” visu to, ko esi sakrājis, neatkarīgi no tā, cik šie notikumi ir bijuši seni. Un, lai tava tālākā dzīve būtu daudz harmoniskāka, vienmēr uzreiz atgriez “dāvanas” to dāvinātāju “dāsnajās” rokās. Pieņem tikai patīkamās, labestīgās un vērtīgās dāvanas.

Autors: Natālija Ņilova ģimenes psihologs (praktiskā psiholoģija)
Avots: www.b17.ru
Tulkoja: GInta FS

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s