Vai esi pārliecināts?

1525493_326517017538767_6422579089621745482_n

Vai esi pārliecināts, ka nekad neesi veicis kādas garīgās prakses? Tu nekad neesi meditējis? Esi pārliecināts? Tagad atcerēsimies tavu bērnību:

1. Kad tu bērnībā priecīgi virpuļoji, vai zini, ka tā ir ezotēriskā prakse? Tā virpuļo derviši sūfismā un tās nosaukums ir dervišu virpuļošana.

2. Kad tu bērnībā, sirdij pamirstot, radīji skaistumu, aizmirsdams domāt un skatīdamies sevī… Tu zini, ka tā ir zen prakse iekšējā dialoga apstādināšanai?

3. Kad tu bērnībā pasauli uzskatīji par brīnišķīgu un maģisku, un pat sajuti šo maģiju…. Tu zini, ka daudzas garīgās prakses ir domātas tam, lai attīrītu savu pasaules uztveri kā maģisku vietu?

4. Tu zini, ka acu aizklāšana ar rokām, uzspiežot uz acu āboliem “multeņu” skatīšanās, Tibetas budismā un Dzogčenā saucās Togāla prakse?

5. Tu zini, ka bērnu muļķošanās un šķobīšanās, kas pašiem rada prieku, patiesībā stalkingā un budismā ir nepratīgas gudrības prakse?

6. Tu zini, ka beznosacījumu mīlestība, kuru tu bērnībā juti pret saviem vecākiem, ir tā pati visa pieņemšana, kuru izjūt svētie?

7. Tu zini, ka svētku un brīnumu sajūta, ko izjuti, piemēram, Jaungada un Ziemassvētku naktī, – tā ir Svētā Gara sajūta? Sajust Svēto Garu nozīmē sajust Svētku Garu.

Vai tu vēljoprojām esi pārliecināts, ka neesi veicis nekādas garīgās prakses?

Autors: Valentīna Katina
Tulkoja: Ginta FS

 

Advertisements