Tu esi atbildīgs savas sirds priekšā

Lukas Petik

… ja tu esi patiess savā priekā, savā dejā, savās asarās, agri vai vēlu atradīsies ļaudis, kuri sāks tevi saprast, kuri, iespējams, pievienosies karavānai. Es pats uzsāku ceļu viens, pēc tam sāka nākt cilvēki un tagad tā ir vispasaules karavāna! Es nevienu neaicināju, es vienkārši darīju to, ko jutu, to, kas nāca no sirds.

Es esmu atbildīgs savas sirds priekšā un ne pret vienu citu šajā pasaulē. Un tieši tāpat tu esi atbildīgs tikai un vienīgi savas būtības priekšā. Neej pret to, tāpēc, ka iet pret savu būtību nozīmē, izdarīt pašnāvību, sagraut sevi. Ko tu iegūsi?

Pat tad, ja ļaudis tevi cienīs un tevī klausīsies, uzskatīs par ļoti skaidri domājošu un respektablu cilvēku, nekas no tā nebaros Tavu esību. Nekas no tā nedos tev iespēju apjaust dzīvi un tās brīnumaino skaistumu.

Cik miljoni cilvēku pirms tevis ir dzīvojuši uz šīs Zemes? Tu pat nezini to vārdus. Ir viņi dzīvojuši, vai nav, nav svarīgi. Ir bijuši gan svētie gan grēcinieki, ir bijuši ļoti cienījami ļaudis, ir bijuši visdažādākie egocentriķi, trakie, bet visi viņi ir izgaisuši – un pat viņu pēdas uz šīs Zemes nav palikušas.

Vienīgajai tavai rūpei ir jābūt lolot un aizsargāt tās savas īpašības, kuras tu varēsi paņemt sev līdzi tad, kad nāve paņems tavu ķermeni, tavu prātu, tāpēc, ka tikai šīs īpašības būs tavi ceļa biedri. Un tikai tās ir patiesās vērtības, un tikai cilvēki, kuri sasnieguši tās, pa īstam dzīvo – viņi un tikai viņi, pārējie vien tēlo, ka dzīvo.

Pati par sevi dzīve ne vienmēr ir dzīve. Paskaties uz savu dzīvi. Vai tu vari to nosaukt par svētību? Vai tu vari to nosaukt par altāri un esības dāvanu? Vai tu vēlētos, lai tā tiktu tev dota vēl un vēl?

Neklausies svētajos rakstos – klausies savā sirdī. Lūk, vienīgais bauslis, kuru varu tev izrakstīt. Klausies uzmanīgi, ļoti apzināti un tu nekad nekļūdīsies. Un, klausoties sirdī, tu nekad nevilsies. Klausoties savā sirdī, tu sāksi kustēties pareizā virzienā. Nekad pat neaizdomājies par to, vai tas ir pareizs vai nav.

Jaunās cilvēces galvenā māksla būs savas sirds klausīšanās noslēpums: apzināti, uzmanīgi.

Un sekojot tai, ej tai līdzi, lai kur arī tevi tā vestu. Jā, dažkārt tā tevi atvedīs briesmās – taču tad atceries, ka briesmas ir vajadzīgas, lai padarītu tevi nobriedušu. Dažkārt tā liks tev apmaldīties – un atkal atceries, ka šie maldi ir daļa no izaugsmes. Daudzas reizes tu kritīsi un piecelsies no jauna, jo tieši tā cilvēks krāj spēkus: krītot un atkal ceļoties. Un tieši tā cilvēks kļūst par veselu un integrētu.

Autors: OŠO. Drosme. Prieks dzīvot riskējot.
Foto: Lukas Petiks
TUlkoja: Ginta FS

1 thought on “Tu esi atbildīgs savas sirds priekšā

 1. Draugs, nestāsti man par savu garīgumu. Man tas nav tik interesanti… Lūdzu, nerunā ar mani par “tīro apzinātību” vai “dzīvošanu absolūtā”. Es vēlos redzēt, kā Tu attiecies pret savu partneri. Kāds Tu esi ar saviem bērniem, vecākiem, kā Tu attiecies pret savu vērtīgo ķermeni.
  Lūdzu, nelasi man lekciju par iluzoro pasauli vai par to, kā Tu esi sasniedzis absolūto svētlaimi tikai 7 dienās. Es vēlos sajust neviltotu siltumu, kurš plūst no Tavas sirds. Es gribu dzirdēt, cik labi Tu proti klausīties. Uztvert informāciju, kura neatbilst Tavai personīgai filozofijai. Es vēlos redzēt, kā Tu runā ar cilvēkiem, kuri nepiekrīt Tev.
  Nestāsti man, ka Tu esi pamodies un esi brīvs no visa. Es gribu Tevi iepazīt ārpus vārdiem. Es vēlos zināt, kā Tu jūties, kad Tevi pārsteidz bēdas. Vai Tu vari pilnībā iegrimt sāpēs un neizlikties neievainojams. Vai Tu jūti savas dusmas, bet nekļūsti vardarbīgs. Vai Tu mierīgi vari atļauties sērot par savu nelaimi, nekļūstot par nelaimes vergu.
  Vai, jūtoties apsmiets, Tu vari neapsmiet citus. Vai Tu vari kļūdīties un atzīt savu kļūdu. Ja Tu vari pateikt “piedod” un patiesi tā domāt. Vai Tu vari būt pilnībā cilvēks savā dievišķumā.
  Draugs, nestāsti man par savu garīgumu. Man tas nav tik interesanti. Pirms vārdiem par “garīgo cilvēku”, pirms visiem mākslīgajiem vārdiem, es vienkārši vēlos TEVI satikt. Iepazīt Tavu plašo sirdi. Saprast skaisto cilvēku, kurš cīnās par gaismu.

  Džefs Fosters

  Patīk

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s