Vienas minūtes princips KAIZEN

japanese244

Japāņu metodika slinkuma pārvarēšanai “Kaizen” – “Vienas minūtes princips”.

«Ar pirmdienu sākšu jaunu dzīvi, iešu uz trenažieru zāli, nodarbošos ar jogu, trenēšu presi…” — katrs no mums periodiski stāda sev kādus mērķus, nesasniedz tos, pārceļ uz nākošo mēnesi, uz gadu. Vai tas ir tāpēc, ka gribam visu un ātri, kā rezultātā plāni guļ uz sirds kā smaga nasta, neļaujot izdarīt pat mazu daļiņu no iecerētā.

Dažreiz mēs ar lielu iedvesmu sākam izpildīt plānoto, taču pavadot, piemēram 3 reiz pa 1 stundai sporta zālē, saprotam, ka tas ir grūti un nogurdinoši un metam mieru šai nodarbei uz ilgu laiku. Kāpēc tā notiek? Tāpēc, ka slodze liela, tapēc, ka apnīk, bet ieradums vēl nav iestrādājies.

Kaizen metode vai Vienas minūtes princips.

Eksistē japāņu metodika “kaizen”, kurā iekļauts “vienas minūtes princips”. Šīs metodikas pamatideja ir tā, ka cilvēks nodarbojas ar kādu noteiktu lietu vienu minūti dienā, katru dienu vienā un tajā pašā laikā. Viena minūte – tas ir tik maz, tas ir viegli izpildāms jebkuram cilvēkam. Un slinkums nestājas mums ceļā. Tās pašas darbības, ko bijāt nolēmis darīt pusstundu vai stundu, izdomājot visas iespējamās atrunas, jūs viegli un bez problēmām paveiksiet vienas minūtes laikā.

Palēkāt ar lecamauklu, patrenēt presi, izpildīt acu vingrinājumu, nodarboties ar jogu, pameditēt, palasīt grāmatu svešvalodā – kad laiks ierobežots un ir tikai viena minūte, tas nešķiet grūti vai nogurdinoši, tas sagādā prieku un labsajūtu. Izpildot mazus solīšus, jūs pilnveidojaties un sasniedzat lielus rezultātus.

Nav mazsvarīgs fakts, ka šādā veidā jūs pārvarat savu nepārliecinātību, atbrīvojaties no vainas sajūtas un bezspēcības sajūtas un sajūtiet uzvaras garšu. Iedvesmojies no šīm sajūtām, jūs palieliniet savas nodarbības uz 5 minūtēm un tā tālāk. Un tā, pašam nemanot, jūs varēsiet pāriet arī uz pusstundas treniņiem. Progress ir acīmredzams!

Kaizen radās Japānā.

Pats vārds “kaizen” (改善) ir saliktenis, kuru veido divi jēdzieni – “kai” (pārmaiņas) un “zen” (labāk). Šīs menedžmenta koncepcijas autors ir Masaaki Imai. Viņš uzskata, ka kaizen – tā ir īsta filosofija, kas var vienlīdz labi tikt pielietota kā biznesā tā arī personīgajā dzīvē.

Šīs metodes pamats ir 5 atslēgas elementi, “5S”:

  • Seiri — akurātums
  • Seiton — kārtība
  • Seiso — tīrība
  • Seiketsu — sistematizācija
  • Shitsuke — disciplīna

Rietumu kultūras cilvēkiem japāņu metodika var šķist neefektīva, par cik Rietumos valda uzskats, ka bez lielām pūlēm labus rezultātus sasniegt nav iespējams. Taču liela mēroga programmas, kas paņem daudz laika un spēka, var salauzt cilvēku un tādā veidā atstāt bez rezultātiem. Savukārt kaizen princips der ikvienam un var tikt pielietots jebkurā dzīves sfērā. Japāņi šo principu ļoti veiksmīgi pielieto menedžmentā.
Pirmo reizi kaizen filosofija tika pielietota vairākās japāņu kompānijās (ieskaitot Toyota) laikā, kad valsts atkopās no Otrā pasaules kara sekām un no šī brīža izplatījās visā pasaulē. Jēdziens “kaizen” kļuva plaši pazīstams visā pasaulē, pateicoties Masaaki Imai grāmatai (1986. Kaizen: The Key to Japan’s Competitive Success).

Atliek vien noskaidrot, kādas ir jūsu vajadzības un sākt pielietot šo metodi.
Veiksmi Jums!!!

Avots: https://www.adme.ru
Tulkoja: Ginta FS

Advertisements