Reiz par visām reizēm noticēt sev

ceļš

«Nevienu šai pasaulē neatstum. Bet, kad esi pasaulē, un pasaule ir tevī, atceries, ka tu esi lielāks par to!» Nīls Donalds Volšs

Noticēt sev – tas ir līdzīgi, kā iemācīties peldēt. Visa mūsu dzīve ir milzīgs okeāns: pašpietiekams, pārliecināts, neatkarīgs un begala brīvs. Kad sāc aptvert tā bezgalīgos plašumus, neizbēgami izjūti bijību pret spēku, kas radījis tādu brīnumu, pret spēku, kas mūs vada.

Tu nekad nezini, kāds tas būs rīt: mierīgs, bangojošs, kaislīgs, nemierīgs vai saniknots. Tāda arī ir dzīve – tās būtība slēpjas bezgalīgās pārmaiņās un nenoteiktības burvībā.

Sākumā mēs neveikli kūņojamies viļņos un baidāmies no bezgalīgā dziļuma, baidāmies no nezināmā. Tieši bailes rada nepārliecinātību, tikai baiļu dēļ mēs šaubāmies par savu lēmumu pareizību, cenšamies kaut ko izlabot, pārtaisīt pagātni, neuzticamies, sitamies, pretojamies, aizrijamies.

Mēs tērējam savu laiku prāta “tusiņam” un neredzam galveno – iespējas, kas slēpjas aiz katra viļņa, aiz katra mūsu dzīves notikuma. Taču, starp citu, tas ir normāli un ir nepieciešams, lai mēs iemācītos peldēt.

Lai iemācītos peldēt, pirmkārt, ir jāatslābinās un jāuzticas straumei.

Burtiskā nozīmē, jāpeld pa savas dzīves straumi. Taču tas nebūt nenozīmē, ka inerti jāpakļaujas apstākļiem – un tas nozīmē, ka ir jāseko savam liktenim, jāatklāj un jārealizē savi talanti un jādzīvo maksimāli efektīvi.

Kad mēs peldam pret straumi, tad visi spēki tiek novirzīti cīņai, pretestībai un vēlmei pašapliecināties. Bet tad, kad uzdod cilvēkam, kurš nemitīgi cenšas pierādīt savu svarīgumu, vienkāršu jautājumu: “Kas tu esi?, viņš apmulst, jo nezin.

Mēs piedzimstam ne tāpēc, lai pierādītu savu svarīgumu. Bet gan tāpēc, lai savā dzīvē darītu kaut ko maksimāli labi, tādā veidā darot labu sev un citiem.

Lai iemācītos peldēt, ir jājūtas brīvam savā stihijā. Un te nu būs vajadzīga viena svarīga lieta: ir jāatbrīvojas no visiem tiem krāmiem savā galvā, kas krājušies gadiem. “Nenovērtēja, nosodīja, atņēma prēmiju, pameta, aizvainoja, nemīlēja” un vēl ļoti daudz kā tāda, kas pazemina mūsu pašvērtējumu, nospiež mūs, ierobežo, un ko mēs gadiem ilgi krājam un nēsājam sevī, kā smagu mugursomu. Kāpēc? Priekš kam? Varbūt tomēr to nomest un atstāt pagātnē?

Kad mēs atbrīvojamies no šiem aizvainojuma krāmiem, parādās neticams vieglums, kas iztīra mūsu iekšējo telpu. Tagad mēs varam izpētīt sevi, apskatīties un uzdot jautājumu: Kas es esmu? Un kāpēc es esmu šeit?

Piepildi savu iekšējo telpu ar lietām, kas tev ir vajadzīgas, lai izpaustos atbilstoši tam, kas tu esi un kas palīdzētu tev izpildīt tavu dzīves galveno uzdevumu. Tāda ir efektīvas dzīves būtība.

Taču iemācīties peldēt ir tikai puse darba. Otra puse ir izvēlēties sev pareizo dzīves virzienu. un nebaidies, ja tev nāksies pagriezties par 190 grādiem. Ļoti daudzi cilvēki ir kardināli mainījuši savu dzīvi un burtiski sākuši no nulles, un sasnieguši ļoti labus rezultātus. Un mēs katrs tādus cilvēkus pazīstam. Galvenais, lai tas, ko mēs darām, nāktu no sirds, radītu vēlmi sasniegt ko vairāk un dzīvot iedvesmotiem.

Tajā dienā, kad mēs izkāpjam uz savas dzīves klāja, tā kļūst par aizraujošu un brīnumainu piedzīvojumu.

Un tikai no mūsu iekšējā stāvokļa, ticības sev un no savu talantu atklāšanas kvalitātes, ir atkarīgs tas, kā mēs peldēsim pa dzīvi: peldus, laivā, jahtā vai kuģī.

Mūsu iespējas ierobežo tikai mūsu priekšstati par tām. Iekšējā brīvība vienmēr atver bezgalīgo iespēju pasauli. Kur nav vairs jādomā un jāmokās šaubās, pirms pieņemt svarīgu lēmumu.

Tu vienkārši zini, ka iegūsti jebkurā variantā. Tas ir tāpat kā zināt, ka ir plāns A un ir plāns B. Stāvot krustcelēs tu pēksņi saproti, ka ikviens no ceļiem būs tavs, pa savam interesants, un zaudēt nav iespējams.

Un pats galvenais. Lai nostiprinātu savu ticību sev šodien, mīli savu dzīvi!

Katrā no mums ir ielikts balansa sasniegšanas potenciāls, kad vairs nav vētras, kad kuģi vairs nemet pret rifiem, kad stāvi uz lieliska kuģa klāja un skaties tālē iedvesmots un gatavs jauniem, interesantiem atklājumiem.

Autors: Vesta Lock
Foto: Maksims Gololobovs
Avots: http://www.aum.news
Tulkoja: Ginta FS

Advertisements