Nekas nav pareizi vai nepareizi

pareizi-nepareizi1

Viens un tas pats var būt pareizi vienam cilvēkam un nepareizi citam, jo viss lielākā vai mazākā mērā ir atkarīgs no paša cilvēka. Vienam un tam pašam cilvēkam viens un tas pats var būt pareizi vienā momentā un kļūt nepareizi citā, atkarībā no situācijas.

Jūs mācīja domāt aristoteliskās loģikas kategorijās. Viens pareizi, otrs – nepareizi. Lūk – balts, lūk – melns. Tur – Dievs, tur – Velns. Tāda klasifikācija ir kļūdaina. Dzīve nedalās melnajā un baltajā. Lielākā tās daļa ir tuvu pelēkajiem toņiem.

Ja skatieties dziļāk, baltais izskatās kā pelēkā gaišākā daļa, melnā – kā otra galējība, bet visi pustoņi, kas pa vidu, ir pelēkie.

Realitāte sastāv no pustoņiem – neizbēgami, jo nekur tajā nav nekāda dalījuma. Nekur nav hermētiski noslēgtu posmu. Tāda klasifikācija ir muļķīga, bet tā tika iepotēta jūsu prātiem.

Pareizais un nepareizais pastāvīgi mainās. Ko darīt? Ja kāds vēlēsies kategoriski to atrisināt, viņš kļūs paralizēts, viņš nespēs kustēties uz priekšu. Ja jūs vēlaties rīkoties tikai tad, kad jums ir absolūti skaidrs, ka tas ir pareizi, jūs tiksiet paralizēti, jūs nespēsiet rīkoties.

Cilvēkam ir jārīkojas relatīvā pasaulē, kur nav absolūtu risinājumu, tāpēc negaidiet tos, vienkārši vērojiet, skatieties un, ja jūtiet, ka darīt tā un ne citādi būs pareizi – dariet!

©OŠO

Tulkoja: Ginta FS

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s