Gudrība slēpjas ne sevis ierobežošanā un totālā askēzē…

…bet līdzsvarā!

balanss4

Ja tu neko sev nespēj atteikt, piemēram, saldējumu, tas nozīmē, ka saldējums valda pār tevi. Ja tu sevi ierobežo saldējuma ēšanā – tātad tam par tevi ir divkārša kontrole. Tas tāpēc, ka tagad klāt diskomfortam, kas rodas dēļ saldējuma trūkuma, pievienojas naids pret sevi un vainas sajūta, gadījumā, ja nespēji atturēties. Ja tu pilnībā noliedz saldējumu – tas nozīmē, ka tas pilnībā valda pār tevi, jo izrādās, ka tam ir izdevies nokost gabaliņu tavas realitātes.

Tāpat ir ar visām pārējām vēlmēm: alkohols, cigaretes, sekss, nauda, adrenalīns. Atmest smēķēt ir sarežģīti ne jau ķīmiskās atkarības dēl, bet gan tāpēc, ka cilvēks, kurs atmet smēķēšanu no cigaretēm atkarīgs ir vairāk kā tas, kurš vēljoprojām smēķē.

Opozicionārs, kurš cīnās par demokrātiju, nekad nekļūs brīvs pilsonis – viņš ir cīņas vergs. Mūks-askēts nekad neuzveiks “miesas kārību” – viņš paliks atteikšanās vergs. Pieņemšana un atgrūšana ir tikai atkarību metamorfozes.

Savukārt gudrība slēpjas ne sevis ierobežošanā, ne totālā askēzē, bet gan līdzsvarā. Tu kļūsti brīvs no savām vēlmēm tad, kad saglabā savu iekšējo komfortu, neatkarīgi no tā, vai saņem to, ko biji vēlējies vai nesaņem. Brīnišķīgs šajā brīvībā ir tas, ka tu esi neievainojams.
Tu esi laimīgs vai ….laimīgs.

Autors: Aleksandrs Meņšikovs

Tulkoja: Ginta FS

Advertisements