Kas tu vēlies būt?

erglis8

Sākumā, kad Dievs tikko no māliem bija izveidojis cilvēku, viņš tam jautāja, par ko tas vēlas kļūt. Cilvēks vēl bija jauns un nepieredzējis, tāpēc no šāda jautājuma viņš nedaudz apstulba, pašūpoja galvu un teica: «Es nezinu!». Tad Debesu Tēvs paņēma apstulbušo jauno cilvēku pie rokas un aizveda pie bangojošas jūras.

Pievedis viņu pie paša krasta, Dievs parādīja cilvēkam skaistas gliemežnīcas, kas gulēja jūras dibenā. «Ja vēlies, tu vari izvēlēties gliemežnīcas dzīvi. Tu gulēsi jūras dibenā starp miljoniem citu gliemežnīcu. Tavs ēdiens būs tas, ko atnesīs tev siltā straume. Katra tava jaunā diena būs līdzīga iepriekšējai un visa dzīve paies bez riska un satricinājumiem. Tevi neuztrauks ne uzvaras, ne zaudējumi. Visu mūžu tu gulēsi jūras dibenā, tikai ik pa brīdim paverot savas mājiņas durvis, lai saņemtu ēdienu». Tā Dievs parādīja cilvēkam gliemežnīcas pārtikušo dzīvi un viņu ceļš tālāk veda kalnos. Kalnos Debesu Tēvs norādīja cilvekam.uz ērgļa ligzdu un teica: «Un tomēr, ja vēlies, tu vari sev izvēlēties arī šādu dzīvi. Tu vari lidot augstu, augstu, aizsniegt pašas kalnu virsotnes, kas satiekas ar debesīm. Un šajās virsotnēs tu satiksi tikai nedaudzus tādus, kā tu. Kļūstot par ērgli, tu pats izlemsi, uz kurieni un kad tev lidot. Tu varēsi dzīvot tā, kā tu vēlies. Bet šīs brīvības cena būs tā, ka nekad un neko tu nesaņemsi tāpat vien. Par visu nāksies sāpīgi maksāt. Tu katru dienu dosies barības meklējumos, medīsi, bieži vien pilnībā zaudējot spēkus. Tu cīnīsies ar vējiem un sniegputeņiem. Tev būs ļoti grūti. Taču tu būsi brīvs. Ja vēlies, vari izvelēties tādu dzīvi».

Un no tā laika uz Zemes parādījās cilvēki, kuri bija izvēlējušies sev gliemežnīcas dzīvi, un tikai nedaudzi tādi, kuri izvēlējās sev ērgļa dzīvi.

http://www.pritchi.ru

Tulkoja: Ginta FS

Advertisements