5 dzīves likumi attiecībās ar cilvēkiem

63185_488481141191948_20959683_n

Cilvēks ir sociāla būtne. Mēs visi vēlamies, lai mums būtu labi draugi, lai mēs būtu noderīgi un vajadzīgi cilvēkiem. Taču gadās brīžī, kad šķiet, ka esam neinteresanti, nevienam nevajadzīgi. Tā nav, arī citiem cilvēkiem ir tās pašas bailes un sajūtas. Šie 5 likumi palīdzēs apjaust, kā labāk būvēt savas attiecības ar apkārtējiem cilvēkiem un justies labi.

1. Ja neuzbāzīsies cilvēkiem, tu sapratīsi, vai esi viņiem vajadzīgs

Cilvēki var neteikt, bet vienkārši gaidīt no tevis maigas jūtas vai līdzjūtību. Pirmkārt, ja tas, ko gribat viņam pateikt, vajadzīgs tev, visticamāk, nevajag uzbāzties. Ja tā ir svarīga informācija vai dzīvībai svarīgi vārdi, kas viņam vajadzīgi, labāk padalīties. Mums katram ir izvēles iespējas. Ja cilvēks atsakās no tavas palīdzības vai no kontakta ar tevi, viņa tiesības ir jāciena.

2. Nevajag ticēt vārdiem – mūsdienās tie neko nemaksā

Mēs esam dzimuši sarežģītā laikā, kad ļoti bieži cilvēki prot runāt un runā patīkamus vārdus, bet tai pašā laikā tur kulaku azotē. Daudziem nesagādā grūtības ar vārdu palīdzību maldināt citus un tas pat sagādā baudu. Ticot katram pretīmnācējam, varam uzķerties uz āķa kā maza zivtiņa. Tāpēc labāk apdomāt un analizēt patstāvīgi, kam ticēt, kam neticēt. Netici tukšiem solījumiem un tu jutīsies drošāk un mierīgāk.

3. Novērtē tos, kam tu esi svarīgs un neturi tos, kam tu neesi vajadzīgs

Lai tu pats būtu laimīgs – skaties, lai tev apkārt būtu pēc iespējas vairāk laimīgu cilvēku. Savukārt tie cilvēki, kuriem tu neesi vajadzīgs, nekad nebūs laimīgi kopā ar tevi.

4. Netici atrunām – ja cilvēkam ir vēlme, viņš to izdarīs pie jebkuriem apstākļiem

Ja cilvēkam ir vēlme, viņš jebkuros apstākļos cienīs saskarsmi ar tevi un tavas intereses. Tā viņš parādīs, ka tavs viedoklis viņam ir svarīgs un tavi padomi ir vērtīgi.

5. Nesalīdzini sevi ar citiem, viņi nav spējīgi tevis dēļ izdarīt to, ko tu biji gatavs darīt viņu dēļ

Cilvēki var izrādīties vāji un negatavi īstai draudzība. Nezaudē pašcieņu, turpini darīt labu un pieņem viņus tādus, kādi viņi ir. Tā arī būs tava uzvara. Atceries, pats labākais spilvens ir tīra sirdsapziņa.

Avots:www.econet.ru

Tulkoja: Ginta FS

Advertisements