Kā paspēt visu? 5 soļi

steiga9

1. Neatliec uz rītu to, ko vispār var nedarīt.

Pirms censties izdarīt visu, no šī “visa” vajag izsvītrot visu nevajadzīgo. Un tā ir daudz vairāk, kā vari iedomāties. Pie kam svarīgi ir atteikties no 99% darbību, nevis atlikt tās uz rītdienu. Atliekot uz rītdienu, tu vajadzīgo lietu ieliec savā stresa krātuvītē un kopā ar to audzē sirdsapziņas pārmetumus par to, ka neko nepaspēj. Kad esi atteicies no kādas lietas, tu jūti spēku pieplūdumu un jūti brīvību un enerģiju.

Vairums gadījumu tās ir ekstremālas situācijas, kas atrisinās pašas no sevis, vai bez mūsu līdzdalības. Tās neietilpst mūsu dzīves atbildības sfērā.

Secinājums: vispār atsakies no vairums lietu – steiga ir ilūzija.

2. Lai visu paspētu, nedari to, ko tavā vietā var izdarīt citi.

Ir lietas, no kurām nevar pilnībā atteikties. Projektiem ir jāvirzās, problēmām jātiek risinātām un leduskapī ik pa brīdim ir jāpapildina pārtikas krājumi. Taču tas nenozīmē, ka tas tev viss jādara pašam. Iemācies deliģēt pienakumus.

Es izdomāju sev parunu, kas man palīdz darīt visu: “vienīgais, ko nevar deliģēt, tas ir zobārsta apmeklējums, kaut arī, ja tev ir protēzes, arī šeit kaut ko var izdomāt.”

Tas nav jautājums par to, kā “nogrūst” savus pienākumus kādam. Šeit labāk derēs cita pieeja: dažādiem cilvēkiem ir dažādi talanti un visi mēs izejam dažādus dzīves etapus. Vienā mums vajag nodarboties ar vienu lietu, bet tiem, kam tu deliģē kaut ko – ar citu.
Ja tu proti deliģēt, tad ļoti daudz ko citiem cilvēkiem iemācīsi kopējā darba procesā.

3. Neuztici citiem tos uzdevumus, kuri tevi pašu attīsta.

Ir situācijas, kad ir kam deliģēt, bet prasmes, kas vajadzīgas šo darbu veikšanai tev pašam noderēs. Te jadomā ilgtermiņā. Vienreizējos uzdevumus uztici speciālistiem, maksā tiem un tu paspēsi savā dzīvē izdarīt visu, kas tev vajadzīgs. Bet to, kas ir svarīgs tev tavai dzīvei un veiksmei, tas, ko pēc 5 gadiem tev vajadzēs darīt labāk, kā šodien, vajag apgūt pašam.
Tas nav ekonomijas jautājums, tas ir jautājums par kvalitatīvi paveiktu darbu. Ir laba paruna: “neviens par slimību nezin labāk, kā pats slimnieks”. Tas tāpēc, ka šī “slimība” nodarbina viņu pašu daudz vairāk kā viņa ārstējošo ārstu.
Tātad, piemēram – kā labāk pārdot vai reklamēt savu biznesu, vajag mācīties pašam. Tu to zini labāk kā kāds cits. Kā virzīt un promotēt savu mājas lapu – ir jāzin pašam, pretejā gadījumā nauda vienkārši nenonāks tur, kur tu to sagaidi. Bet detaļas, tādas kā logotipa izstrāde, vai vajadzīgā reklāma, protams jāveido kopā ar profesionāliem dizaineriem, māksliniekiem, jo tev pašam nepietiks laika, lai profesionāli apgūtu fotogrāfa, iemaņas, vai darbu ar Photoshop, nerunājot jau par idejām, kuras tev var iedot profesionālis šajā jomā.

Secinājums ir viens: deliģē visu, izņemot tās lietas, kas izkopj tavus talantus un, kas ir absolūti nepieciešamas tava biznesa veiksmīgai attīstībai.

4. Pirms es uzņemos jaunus pienākumus, man jānolemj, no kuriem vecajiem es atteikšos.

Jāatcerās, ka tavai darba dienai jābūt līdzīgai biznesa čemodānam, ne – prezervatīvam, kuru var uzpūst pāri tavas iztēles robežām. Čemodānā ir  nodaļas un, ja censdamies visu paspēt, tu piebāzīsi vienu, tad parējās paliks mazāk vietas.

Ja tava diena vairāk līdzinās gumijas izstrādājumam, tad sasprindzini savu radošo domāšanu, vai tas, kuram dzīves pieredze lielāka – savu atmiņu, un nolem, kur šim izstrādājumam ir īstā vieta.
Tu noteikti esi kārtīgs cilvēks. Tu padomāji pareizi – miskastē.
Secinājums: katram “jā” vienā vietā, jānozīmē “nē” – otrā.

5. To, ko esmu nolēmis darīt, es darīšu par visiem 100%

Tā es paspēju ne tikai visu izdarīt, bet arī daru to labāk par citiem!

steiga2

Avots: © econet

Tulkoja: Ginta FS

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s