Ieradumi, kas nokauj tavu veiksmi

11960005_979484835443343_6829356843155371785_n

Ieradumi ir tās “sīkās” un brīžam it kā neievērojamās “lietiņas”, kas kalpo kā fundaments mūsu dzīves mājas celtniecībā. Tie ir mums visiem – vieni – spējīgi celt, otri – gremdēt. Ja gribi uzcelt stabilu māju, izvēlies labus būvmateriālus.
Te neliels saraksts ar ieradumiem, kas nekādā gadījumā neveicinās Tavas stabilās un drošās mājas celtniecību.

1. Ieradums izdarīt pāragrus secinājumus

Ļoti bieži mums šķiet, ka mēs jau zinām, kas un kā notiks, un sākam rīkoties, vadoties no saviem kļūdainajiem priekšstatiem par nākotni. Patiesībā dzīvei patīk sagādāt tādus pārsteigumus, par kuriem grūti pat iedomāties, tāpēc nav vērts pārāk paļauties uz saviem pāragrajiem secinājumiem. Tāpat ir ļoti kļūdaini domāt, ka mēs zinām cilvēku rīcības motīvus un viņu turpmākās darbības. Tāda uzvedība bieži noved pie konfliktiem, nesaskaņām un problēmām cilvēku attiecībās.

Labāk ļaujies, lai katra nākamā diena Tev ir pārsteigums un skaista dāvana!

2. Ieradums dramatizēt notikumus

Nav jēgas pārspīlēt sīku neveiksmju nozīmi, kreņķēties par niekiem. To darot, cilvēks kļūst nervozs, pastiprinās trauksmes sajūta, kas noteikti neveicina kvalitatīvu dzīvi.

3. Ieradums radīt stereotipus un «piekārt birkas»

Brīdī, kad mēs cenšamies vienreiz par visām reizēm noskaidrot lietu būtību, mēs varam ļoti stingri kļūdīties. Patiesībā pasaulē viss ir iekārtots daudz interesantāk, kā tas varētu šķist pirmajā acumirklī, tāpēc nav jēgas visu censties ielikt kādos nebūt rāmjos.

4. Ieradums visu dalīt «baltajā un melnajā»

Patiesībā dzīves krāsu paletē ir tūkstošiem krāsu un variantu iegūt arvien jaunas un jaunas. Un tāpēc vēlme saņemt “visu vai neko” ir absurda un neļauj mums ievērot visas pārējās krāsas. Nav pasaulē ideāla darba, ideālu draugu un attiecību. Un ir milzīga māksla priecāties par to, kas tev ir!!!!

5. Ieradums vispārināt

Ļoti bieži savās neveiksmēs un veiksmēs mēs cenšamies atrast kādu tendenci. Patiesībā dažas situācijas, kas dzīvē atkārtojušās vēl nenozīmē to, ka tā ir tendence. Ir labi, ja spējam katru notikumu uztvert kā vērtīgu pašu par sevi.

6. Ieradums visu «ņemt pārāk tuvu pie sirds»

Nav vērts pardzīvot dēļ sliktajām ziņām TV, par kaimiņienes sūdzībām attiecībā uz savu veselību, par neveiksmēm, kas vajā tavu draudzeni. Palīdzi, jūti līdz, bet nepārdzīvo citu cilvēku vietā – tas neko nedos ne tev, ne viņam.

7. Ieradums uzticēties uzbangojušām emocijām

Tavas sajūtas parāda tavu subjektīvo pasaules uztveri, kas ne vienmēr mēdz būt patiesa.

8. Ieradums būt apātiskam

Lai cilvēks dzīvē būtu veiksmīgs – tātad laimīgs, ir jābūt optimistam. Cita ceļa nav. Gaidi, meklē un tici labajam – un tu to saņemsi! Cilvēki, kuri dzīvo negatīvā, ļoti bieži pat nepamana iespējas, kuras varētu atnest veiksmi.

9. Ieradums visu darīt pēc noteikumiem

Ļoti bieži mēs paši nosakām robežas, kuras paši esam izdomājuši, un kas neatnes neko labu, vien sarežģījumus un nervozitāti. Nav vajadzības radīt nevajadzīgus šķēršļus tur, kur to nav.

10. Ieradums «rakņāties» pagātnē

Daudz labāk un vērtīgāk ir atstāt pagātni mierā, piedot visus apvainojumus sev un citiem un ar tīru sirdi dzīvot tālāk. Nav jēgas un pat ir kaitīgi turēt sirdī aizvainojumu un atcerēties savas neveiksmes un vilšanās. Dzīvo tālāk, ticot savai veiksmei, ticot sev un paļaujoties uz to, ka tev dzīvē sagatavoti tikai visskaistākie pārsteigumi.

Ja tici, ka Tu vari, vai arī, ja tici, ka Tu nevari, abos gadījumos Tev ir taisnība!
Henrijs Fords

Avots: http://www.tayni-mirozdaniya.ru/

Tulkoja: Ginta FS