Stāsts par kurpēm

kurpes333

Vecvecmāmiņa palika viena 27 gados. Vīrs gāja bojā, mazais dēliņš nomira, palika divas mazas meitenītes. Naudas ļoti maz un dzīvot – grūti… Alga bija pavisam maziņa, tāpēc jādzīvo bija ļoti taupīgi. Tā viņa arī darīja un tā arī dzīvoja.

Un tad veikalā viņa ieraudzīja TĀS kurpes. Krāšņas, modernas, lakādas, uz papēdīša “glāzītes” un skaistām bantēm sasienamas. Un nopirka. Tās bija tieši laikā un derēja kā uzlietas. Viņa nopirka arī patafonu, lai mūzikas pavadījumā padejotu – tikai nedaudz: divus gadus nebija dejojusi. Tā viņa divus gadus ļoti taupīgi dzīvoja, skaitot katru kapeiku, lai arī dzīvot ne īpaši gribējās. Viņa ļoti skuma pēc vīra, pēc sava puisīša.

Kurpes bija ļoti dārgas, viņa tām iztērēja visu naudu, kas bija, un tāpēc ar šausmām domāja par to, kā dzīvos ar bērniem un kas būs rīt.

Bet nekas slikts nenotika. Viņa aizņēmās naudu, pamazām to atdeva, lēja sev mazāk zupas un gaļu atdeva meitiņām. Pati ēda maizi un dzēra karstu ūdeni – bet tie visi bija nieki, jo viņai bija kurpes. Ar bantēm!

Tajās kurpēs viņa aizgāja ciemos pie draugiem, tur viņā iemīlējās alus rūpnīcas direktors, piedāvāja savu sirdi un roku un pēc gada viņi apprecējās. Un laimīgi dzīvoja. Meitenes bija apģērbtas, paēdušas, laimīgas un abas ieguva augstāko izglītību.

Lai arī bija karš, visādas šausmas, bet kurpes un atmiņas par tām sildīja. Tās bija pašas skaistākās atmiņas! Un arī savos 90 gados vecvecmāmiņa ar smaidu un sirds trīsām atcerējās šo skaisto pirkumu, detaļās stastīja, kā pirka kurpes… Viņa reti smaidīja, jo dzīve nebija viegla.

Un, lūk, ko es domāju: nopērciet sev to, ko dvēsele lūdz. Pat tad, ja naudas maz. Kaut kā jau galā tiksiet. Atlieciet tapešu vai jauna tualetes poda iegādi, vai vēl kaut kā svarīga iegādi. Ir pirkumi, kas var izglābt jūsu dzīvi un mainīt to līdz nepazīšanai. Protams, var jau arī iztikt bez tādām kurpēm – ar bantēm. Un tomēr, nopērciet. Un kaut kas ļoti labs notiks. Un dzīvot sagribēsies. Un dejot patafona skaņās. Un iepazīsieties ar kadu interesantu cilvēku un pēc tam mazmazbērniem pastastīsiet par kurpēm – smaidot, savos 90 gados 🙂

Avots: http://fit4brain.com/

Tulkoja: Ginta FS

Advertisements