Iedvesma

11760180_1182440125106159_5776569362070933374_n

Iedvesma. Mēs cenšamies šo vārdu definēt, padarīt to taustāmāku, pietuvoties tam, lai gala rezultātā to iegūtu un nekad neatlaistu. Iedvesma ir sapnis, kuram piepildoties izaug spārni un mūsos uzaust saule, kuras staros uzplaukst brīnišķīgi ziedi. Mēs uzstājīgi prasām, lai iedvesma atnāktu. Visos stūros meklējam mazo brīnumu, kurš ielektu mums rokās ar bērnišķīgu kliedzienu: “Lūk, tā esmu es – tava iedvesma!”. Taču tā izrādās gražīga, kaprīza un ļoti niķīga. Pamēģini atrast!

Daudzi pārtrauc savus meklējumus, jo vairs pat necer gūt šos jaunos impulsus un vēlmi darīt tieši šeit un tagad. Un tomēr, nav nemaz tik briesmīgi. Iedvesma vienmēr iet kaut kur blakus un ir gatava apskaut jebkuru cilvēku. Taču tai ļoti nepatīk tas, ka alkatīgi stiepjam pretī savas roķeles vai krītam tās priekšā ceļos un lūdzamies, lai tā apmeklētu mūsu izsalkušo dvēseli. Tā gatava atnākt pie mums un būt ar mums tad, kad mēs darām to, kas mums patīk, kad baudām to, kas mums patīk.

Mēs skatāmies uz fotogrāfijām, kurās redzama jūra, kalni, iedomājamies svaiga vēja glāstošo plūsmu, sajūtam svaigo gaisu un sirds sāk sisties arvien ātrāk. Mēs staigājam pa iemīļotajiem veikaliem, aplūkojam brīnišķīgus porcelāna traukus, cilājam baltās ar zeltu aprakstītās tasītes un izjūtam estētisku baudījumu. Mēs staigājam pa bilbliotēku, ieelpojot grāmatu smaržu, maigi glāstām grāmatu vākus un šķirstām nodzeltējušās lapas,

Ir ļoti svarīgi, lai mums apkārt būtu iemīļotas lietas, lai mēs baudītu skaistus skatus un būtu vietās, kur negribās domāt par kaut ko sadzīvisku. Tikai skatīties un būt laimīgiem.

Iedvesma var atnākt, kad aiz loga sāk snigt balts, pūkains sniedziņš, bet tu, ietinies siltā segā guli gultā un baudi gardu kakao. Un tevi piepilda viss: maigs siltums, brīnumsalda garša un tevi ieskauj ziemas vakara krāsu palete. Vai arī tad, kad agrā rudens rītā tevi pārsteidz silts lietus, bet tu esi bez lietussarga. Tas maigi tevi pārklāj mazām, siltām ūdens lāsītēm, kā mazām bučiņām. Nedusmojies uz to, vienkārši sajūti tā mīlestību un ļauj tam ar sevi parotaļāties. Varbūt tieši tas vēlas tev atnest iedvesmu, kādu to pats redz: svaigu, mitru un mazliet vēsu. Un, ja nu tev iepatīkas?

Iedvesmai nevajag skraidīt pakaļ, to ķert un alkt pēc tās. Vajag dzīvot, dzīvot tā, kā gribās, lai katru dienu blakus būtu lietas, kas izsauc sirds trīsas. Skaistas vēstules e-pastā, pateicoties kurām rodas jaunas idejas. Cilvēki, kuri dara lietas, no kurām sajūsmā aizraujas elpa un dara to ar mīlestību.

Un tad, pavisam nemanot, sāksies darbības. Sajūtas un notikumi kļūs par vienu veselu. Un sāksies radīšanas sajūta. Visa dzīve pārvērtīsies mākslā. Dzīvojot savu personīgo mazo brīnumu ieskauti, mēs paši kļūstam par brīnumiem, kas spējīgi nest pasaulē savu maģiju un radīt brīnumus.

Autors: jekaterina Andrejeva

Tulkoja: Ginta FS