Sajust savu sūtību

13256229_1058352917557313_1104157475305511183_n

Bez tās ir grūti mosties no rītiem. Bez tās negribās katru dienu kļūt arvien labākam. Bez tās dzīvei, šķiet, nav jēgas. Sūtība. Cik ilgi to meklē, cik dziļi rok? Bet varbūt viss ir daudz vienkāršāk? Pacenties atrast savu sirdslietu ar piecu vienkāršu soļu palīdzību.

Kas ir mans spēks?

Pirmais pakāpiens ceļā uz savas sūtības sajušanu ir savu prasmju un talantu apzināšana. Kas jau šodien tev izdodas labāk par visu? Uzraksti to!

Dažkārt šķiet, ka tev nav nekādu īpašu talantu, un “es neko daudz nespēju un neprotu”. Tā ir aplama doma. Pat prasme labi izgulēties ir zelta vērta – tūkstošiem cilvēku cieš no bezmiega. Šajā vienā jomā var izgudrot tik daudz kā jauna! Atslābināšanās tehnikas, individuālā miega grafika izstrādāšana, ērtu guļampiederumu izgudrošana un izstrāde, aromatizētas gultasveļas ražošana…

Nesodi sevi par to, ka neproti izgudrot kaut ko īpašu. Lepojies ar savām šodienas iemaņām un prasmēm – tā ir milzīga bagātība.

Pa dzīvi ar labsajūtu

Vēl viena joma, kur meklēt savu sūtību – lietas, kuras sagādā labsajūtu. Mīli ieviest kārtību? Paskaties, kur to var izmantot – varbūt organizējot kadus kursus. Bet varbūt tavā galvā un lietās ir tāda kārtība, ka vari iemācīt cilvēkiem to pašu, jo ir tik daudz cilvēku, kuriem visapkārt valda haoss?

Mīli audzēt puķes? Un atkal tev ir iespēja šo prasmi pielietot dzīvē un daudz plašāk?

Sastādi sarakstu ar 30 tavām mīļākajām nodarbēm. Piemēram: lasīt angļu romānus oriģinālvalodā, degustēt vīnus, taisīt manikīru, gulēt gultā un analizēt pagājušās dienas notikumus u.t.t.

Kad 30 punkti būs uzrakstīti, pārlasi visu sarakstu. Tagad tev radīsies priekšstats par to, kas ir tas, ko tu mīli darīt. Daudziem no šiem punktiem būs kas kopīgs. Piemēram: es  mīlu spēlēties ar bērniem, mācīt, organizēt procesus, komunicēt – lūk, jau varam sazīmēt pasniedzēju, pedagogu. Vai arī: mīlu pareģot tendences (trendus) – staigāt pa veikaliem, radīt modernus tēlus savā garderobē, fotogrāfēt tos – kāpēc gan lai nenodarbotos ar dizainu vai stila lietām?

Pamēģini kombinēt iemīļotās lietas savā starpā. esi drosmīgs un kreatīvs. Tu vari radīt unikālu savas dzīves lietu, nodarbošanos.

Atbrīvoties no bezdarbības

Iedomājies, ka tev ir ļoti daudz brīva laika. Nepieklājīgi daudz. Vai arī esi kļuvis pilnībā finansiāli neatkarīgs un vairāk nav jādomā par to, kā nopelnīt naudu. Ar ko tad tu nodarbotos?

Jā, protams, par to ir viegli spriedelēt tad, kad realitātē ir tadi labumi. Bet tavā realitātē brīva laika nav vispār un naudu nākas pelnīt smagā darbā.

Un tomēr, neskatoties uz to, padomā, kādas nodarbes nestu tev labsajūtu un laimes sajūtu, ja tomēr tu būtu finansiāli neatkarīgs? Un pamazām sāc tās ieviest savā ikdienas dzīvē. kaut pusstundu dienā. Lai pēc pāris gadiem varētu pamest nemīamo darbu, atrast laiku sev – dzīvei, dzīvot labsajūtā.

Tracināšana kā bonuss

Cilvēki bieži viens otru tracina. Nav svarīgi, ar ko. Kas tev nepatīk citos? Pamēģini atrast tajā labumu sev.

Nedēļas laikā pavēro savus draugus, paziņas, radiniekus un fiksē savu neapmierinātību atsevišķā bloknotā. Varbūt tevi tracina tas, ka sievietes atļaujas staigāt ar aplauztiem nagiem, nolupušu nagu laku. Vai arī tu vienmēr ievēro to, cik negaumīgs ir interjers ofisos, sabiedriskās telpās un dzīvokļos.

Savas emocijas šajā gadījumā varēsi pielietot savā lietā, kas būs saistīta ar manikīra pakalpojumiem, interjera dizainu un kas palīdzēs cilvēkiem būt sakoptiem un dzīvot sakoptā gaumīgā vidē.

Zāles palīdzība

Bieži vien pašam ir ļoti grūti ieraudzīt savas spēcīgās puses. Toties mūsu apkārtējie ļoti labi redz mūsu spēku un var objektīvi to novērtēt. Vērsies pie tuviniekiem un uzdod tiem dažus jautājumus:

  • – Kā tu domā, kādā jomā es esmu spēcīgs?
  • – Ar kādu darbības veidu es tev asociējos?
  • – Kādā jomā es tev esmu autoritāte?

Daudzas atbildes tev šķitīs pārsteidzošas, taču necenties tās uzreiz noliegt. Tieši tās var palīdzēt tev pieņemt lēmumu, kas mainīs tavu dzīvi.

Vēl var vērsties pie astrologa, numerologa, gaišreģa. Arī šie speciālisti tev var dot vertīgas idejas. Taču atceries – tava dzīves svarīgā lieta jau sen ir ar tevi. Atliek vien saskatīt to un piešķirt tai nozīmi. Tas atnesīs labklājību un prieku. Iespējams, tas palīdzēs atrisināt ne tikai tavas problēmas, bet arī simtiem citu cilvēku problēmas. Lai šie meklējumi nestu rezultātu, pamēģini sevi izmēģināt vairākās nozarēs. Veidi, kā atrast savu sūtību ir tikai teorija, kamēr nav ieviesti praksē. Teorija bez prakses nav nekas.

Un nebaidies kļūdīties. Tu nezaudē laiku pielaikojot sev dažādas lomas un tēlus. Ar to tu tikai pietuvojies arvien vairāk savai ideālajai dzīvei.

Avots: http://flourish-strategy.com/

Tulkoja: Ginta FS

1 thought on “Sajust savu sūtību

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s