No tīras lapas

krasas_otas

Katram no mums ir īpaša vērtība. Taču gadās tā, ka cilvēki apkārt mums to nenovērtē un attiecas pret mums kā pret parastu parādību viņu dzīvē. Bet problēma ir mūsu pašu attieksmē pret sevi, to, kā jūtamies savā sirdī. Ja mēs neapzinamies savu vērtību, ja paši sevi necienam, tad arī citi neapzināti pret mums izturēsies tieši tāpat. Nosaukums šai parādībai ir “spoguļa efekts” – cilvēki mums rāda to, kā mēs paši izturamies pret sevi.
Šī pritča ir tieši par to.

Kad es biju maziņa, kaut kur izdzirdēju frāzi ” No tīras lapas”… Man kļuva interesanti, kā tas ir. Es pajautāju savai mammai, kā to saprast? Viņa paņēma tīru lapu, krāsas, otas un teica:

— Skaties, es parādīšu. Meitene – tā ir tīra lapa. Puisis – mākslinieks. Mākslinieki mēdz būt dažādi. Vājš mākslinieks paņems lapu, iemērks otu krāsā un sāks zīmēt. Pēc tam, neizmazgājis otu, un nepagaidījis, kamēr krāsa nožūst, sāks klāt nākamo krāsu. Un tā – vairākas reizes. Krāsas saplūdīs un viss zīmējums būs pelēks un neglīts. Viņš saburzīs lapu un paņems nākamo.

Bet ir īsti mākslinieki. Viņi, nesteidzoties, klās vienu krāsu, ļaus tai nožūt. Tad uzklās nākamo. Acīm atklāsies spilgta, skaista varavīksne. Tā viņam patiks un viņš saglabās tādu zīmējumu.

Un atkal. Viens mākslinieks nopirks lētu papīru tuvākajā veikalā. Otrs meklēs dārgu, kvalitatīvu audeklu. Lai to atrastu, viņš var gaidīt mēnesi, gadu, braukt uz otru pasaules malu tā meklējumos.

Nesteidzies būt lapa, esi dārgs audekls, neļauj sevi mīdīt un izkrāsot pelēku, esi varavīksne – sagaidi savu mākslinieku!

Avots: http://www.uspeh.club/

Tulkoja: Ginta FS

Advertisements