10 viedi un ļoti vērtīgi Svami Šivanandas citāti

 

saraswatiSvami Šivananda Sarasvati – ārsts, filosofs, dižens jogs, jogas terapijas un vienas no mūsdienu lielākajām jogas skolām dibinātājs. Vienkāršais, neticami laipnais un draudzīgs guru nekad nav devis nosaukumu savai mācībai. Nosaukumu Shivananda Yoga viņa jogas stilam vēlāk piedēvēja viņa skolnieki. Jaunībā šis skolotājs bija ekstremāli stingrs askēts, bet vēlāk viņš lūdza skolniekiem attiekties pret sevi ļoti uzmanīgi un ar lielu rūpību.

Šajā rakstā ir apkopoti 10 citāti no Svami Šivananda grāmatām.

  • Patiesībā pēc būtības šajā pasaulē nav neviena askēta. Katrs grib būt laimīgs. Iegūt laimi. Tiecas pēc laimes. Laime ir Dievs.
  • Visi jūsu laimes un ciešanu stāvokļi debesīs vai ellē ir jūsu domu rezultāts. Agri vai vēlu, šajā vai nākamajā dzīvē, visas Jūsu domas, kuras mitinās Jūsu galvā, realizēsies.  Tāpēc esiet ļoti uzmanīgi ar savām domām.
  • Attīstiet sevī nesalaužamu ticību saviem spēkiem un iespējām.  Ar savu domu spēku Jūs nosakāt savu likteni. Tāpat kā mākonis ir lietus avots, savu domu vadīšana ir nebeidzama uzplaukuma avots.
  • Darba vai nodarbes trūkums nav atpūta.  Atpūta ir nodarbes maiņa. Nenodarbināts prāts vienmēr ir nelaimīgs.  Tā ir paša nelabā darbnīca.
  • Nav iespējams iznīcināt kalnu, bet var iznīcināt kalna ideju.  Lepnums par saviem garīgiem panākumiem vai augstprātība par savu viedumu ir daudz bīstamāka nekā turīga un ietekmīga cilvēka lepnums par dzīvē sasniegto.
  • Katru mēnesi izvēlies vienu pozitīvu īpašību, un turi to savā prātā kā ideālu, kuru vajag sasniegt.  Meditē uz to no rītiem, tikko pēc pamošanās, un vakarā, pirms gulētiešanas.
  • Pārbaudi savu raksturu. Izvēlies kādu no savām nepilnībām, trūkumiem. Nosaki tās pretīpašību. Piemēram, pieņemsim, ka tu ļoti ātri kļūsti dusmīgs, aizkaitināts.   Pretīpašība būs pacietība. Meditē uz to katru rītu dažas minūtes, katru dienu apskatot kādu no tās dažādajiem aspektiem.
  • Regulāri nodarbojies ar pašnovērošanu. Praktizē pašanalīzi katru vakaru pirms gulētiešanas, aptuveni 10 minūtes.  Apsēdies ērtā krēslā, aizver acis. Domā par savām darbībām, labām un sliktām,  kuras dienas laikā esi veicis.  Domā par visām kļūdām, kuras tīši vai netieši esi pieļāvis. Cilvēks, kurš neanalizē savu dzīvi, un kura prāts nav vērst iekšup, nespēj izprast un noteikt pats savas kļūdas.
  • Ir tikai viena kasta – cilvēcība; Ir tikai viena reliģija – mīlestība; Ir tikai viens bauslis – godīgums; Ir tikai viens likums – cēloņu un seku likums; Ir tikai viens Dievs – visuresošs, visvarens, viszinošs kungs; Ir tikai viena valoda – sirds valoda vai klusēšanas valoda;
  • Jūs iestādāt savu rīcību, bet iegūstat ieradumus, ieaudzis ieradums pārvēršas par raksturu. Iestādiet raksturu –iegūsiet likteni

http://www.slowyogalife.com/

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s