Neatskaities, netaisnojies! Nekad!

7909705-R3L8T8D-600-2013-04-2910.26.59

1. Tev nevienam nav jāpaskaidro sava dzīves situācija.

Ja tu dzīvo civillaulībā, vai arī ar ģimeni pārvācies no viena dzīvokļa uz otru, vai arī dzīvo kopā ar saviem vecākiem, kaut tev jau sen nav vairs 20 – tev nevienam nav jāatskaitās, kāpēc tu rīkojies tieši tā un ne savādāk. Ja tu pilnībā kontrolē savu dzīvi, tas nozīmē, ka tev ir savi personīgie iemesli to saglabā tieši tādu. Turklāt par šiem iemesliem tev nevienam nav jāatskaitās.

2. Tev nevienam nav jāizskaidro savas dzīves prioritātes.

Tev ir savas personīgās domas par to, ko ir iespējams darīt savu tuvinieku laimei un komfortam. Tieši tā ir tava prioritāte. Tā kā mēs visi esam unikālas personības ar atšķirīgiem uzskatiem, sapņiem un mērķiem, viena cilvēka prioritātes noteikti atšķirsies no citas personas prioritātēm. Tu pats nosaki savas, un par tām tev nevienam nav jāatskaitās.

3. Nav jāatvainojas, ja tev nav žēl.

Ja tu nenožēlo savu rīcību un joprojām uzskati, ka kādam nebija taisnība, vai arī īpaši nealksti piedošanu, tev nav jāatvainojas. Daudzi cilvēki cenšas pēc iespējas ātrāk par visu atvainoties, lai ātrāk sadziedētu rētas, kuras vēl nav gatavas šādai „dziedināšanai”. Tas var tikai pasliktināt stāvokli. Tev patiešām nav jālūdz piedošana, ja nejūties vainīgs.

4. Tev nevienam nav jāatvainojas par laiku, ko pavadi vienatnē.

Daudzi baidās izskatīties „rupji”, „antisociāli” vai „vīzdegunīgi”, ja atceļ plānus vai atsakās no ielūguma tāpēc, ka viņiem nepieciešams kādu brīdi pabūt vienatnē ar sevi, lai atslābinātos, „uzlādētos” vai vienkārši palasītu labu grāmatu.  Patiesībā tāda veida vientulība ir pilnīgi normāla prakse, kura ir nepieciešama lielākai daļai no mums. Sniedz sev šo iespēju un neiespringsti par to, ko padomās citi.

5. Tev nav jāpiekrīt citu personu uzskatiem. 

Tikai tāpēc, ka kāds aizrautīgi stāsta par savu pārliecību, tev nav jāsēž un jāmāj ar galvu. Ja tu nepiekrīti šīm idejām, nav godīgi attiecībā pret citiem un sevi izlikties, ka tu tām piekrīti. Labāk mierīgi iebilst, nekā uzkrāt sevī neapmierinātību un vilšanos.

6. Tev nav jāsaka “Jā”.

Tev ir tiesības teikt “nē”, ja piekrišanai nav spēcīgu iemeslu. Vislielākos panākumus visās sfērās iegūst tie cilvēki, kam piemīt spēja atteikties no visa, kas nav viņu prioritāte. Atzīsti citu cilvēku laipnību un esi pateicīgs, bet droši saki „nē” visam, kas tevi novirza no taviem galvenajiem mērķiem.

7. Tev nav jātaisnojas par savu ārieni.

Tu vari būs slaids vai pilnīgs, garš vai īss, simpātisks un visparastākais, bet tev nevienam nav jāpaskaidro, kāpēc tu izskaties tieši tā. Tava āriene ir tikai tava darīšana, šeit tev ir jāatskaitās tikai sev pašam. Neļauj ārējam izskatam noteikt tavu pašvērtējumu.

8. Tev nevienam nav jāatskaitās par saviem ēšanas paradumiem.

Ir noteikti produkti, kuri tev nepatīk dažādu iemeslu dēļ – sākot ar garšas īpašībām un to ietekmi uz tavu ķermeni un veselību. Ja kāds tev uzmācas ar jautājumiem, kāpēc tu ēd vai neēd tos vai citus produktus, nepievērs tam uzmanību, bet atbildi, ka tu jūties labi, ievērojot šādus ēšanas paradumus.

9. Tev nevienam nav jāatskaitās par savu seksuālo dzīvi.

Ja tev ir tuvas attiecības ar pieaugušu cilvēku, un tās notiek pēc abpusējas vēlēšanās, tad nevienam nav daļas par to, kur un kā tu dzīvo savu seksuālo dzīvi. Tu vari būt saderināts, tie var būt gadījuma sakari, vai arī eksperiments ar tava dzimuma partneri. Kamēr tu izbaudi šīs attiecības, tā ir tikai un vienīgi tava darīšana.

10. Tev nevienam nav jāpaskaidro savas karjeras vai privātās dzīves izvēles.

Reizēm apstākļi spiež mums izvēlēties starp privāto dzīvi un karjeru. Šādi lēmumi ne vienmēr ir viegli un beigās tu vari dot priekšroku darbam, ne tāpēc, ka tu nerūpējies par savu ģimeni, bet tāpēc, ka šī izvēle sniegs tev drošību nākotnē. Jebkurā gadījumā, tev nav jāpaskaidro apkārtējiem, kāpēc tu priekšroku dod darbam vai otrādi – ģimenei. Ja esi pārliecināts par savu izvēli, viss ir tā, kā tam jābūt.

11. Tev nav jāpaskaidro savi politiskie vai reliģiskie uzskati.

Ja esi demokrāts, republikānis, katolis, protestants vai musulmanis – tā ir tava personīgā izvēle. Tev nav jāpaskaidro sava ticība. Kad kāds nevar tevi pieņemt tādu kāds tu esi, tā ir viņa, ne tava problēma.

12. Tev nav jāpaskaidro, kāpēc esi vientuļš.

Tas, vai tu esi precēts vai brīvs, ir tikai tava darīšana. Vientulība nav personības trūkums. Tev ir brīva izvēle stāties attiecībās vai nē.  Tikai atceries, tu – tas neesi tavs ģimenes stāvoklis. Nevajag līmēt uz sevis un citiem nevajadzīgas sociālas etiķetes.

13. Tev nav ar kādu jāsatiekas tikai tāpēc, ka tevi palūdza. 

Kāds var būt mīļš un simpātisks, bet tev nav jāiet ar viņu uz randiņu. Ja sirds dziļumos tu jūti, ka šī tikšanās tev nav vajadzīga, tad neej uz to. Atrodi iemeslu atteikumam un nemaini savu lēmumu.

14. Tev nevienam nav jāpaskaidro sava laulības izvēle.

Neatkarīgi no tā vai tu gribi apprecēties un radīt bērnus, vai būt brīvs un bez bērniem, tas ir tavs lēmums. Pat tad, ja tavi vecāki caurām diennaktīm murgo par mazbērniem, viņiem būs jāsamierinās ar tavu dzīves izvēli, lai cik grūti tas arī nebūtu.

15. Tev nav jāpaskaidro sava partnera izvēle.  

Reizēm cilvēki izsaka netaktiskas piezīmes par citu romantiskajām attiecībām. Pavisam noteikti ir bijuši gadījumi, kad kāds izsakās, ka tu un tavs partneris neesat “ideāls pāris” vai ka tev ir jāpameklē kāds labāks. Lai vai kā, tev nav neviens jāklausa un sava rīcība nav jāmotivē izejot no citu padomiem. Savus lēmumus pieņem tu pats un pats pieļauj savas kļūdas, jo tā arī ir īstā dzīve.

Avots: http://www.yogi.lv

16 thoughts on “Neatskaities, netaisnojies! Nekad!

 1. Negribētu tādu cilvēku satikt, bet lieks, ka esmu kopā tieši ar tādu cilvēku. Kur tad Poruka vārdi: “Ej tā ka ziedu nesamin, stāvi tā, ka ne otram ceļā” Vai ir vidusceļš ? Vai vismaz vidējais aritmētiskais? Vieni dara tā, kā vēlas, lai otri ļautos tik pazemotiem.

  Patīk

 2. Ne visam varu piekrist. Šīs pamācības domātas cilvēkiem kuri paši nevar pieņemt lēmumu. Tā teikt: neuztraucies, draudziņ, ar tevi viss ir kārtībā. Viss ko Tu dari, ir labi. Nu nav tā un nevar būt. Iedomājos sabiedrību ar egocentrētiem indivīdiem. Fui!

  Patīk

 3. Komentētājiem visiem. …diez vai šīs vienkāršās un saprotamās lietas ir jāattiecina uz saviem vistuvākajiem ☺…un jā ir jābūt mazliet egoistam un jā, nav visiem jāatskaitās, un jāskaidro sava rīcība, kā aitām jāseko baram, …un atbalsts ,padoms būs, kad vajadzīgs, ir jāzin, jājūt kad un kam to vajag….viss ir vienkārši un saprotami. ..atšķiras tikai uztvere un tas kā to saprot,..novēlu… veidojiet savu dzīvi paši 😉👌

  Patīk

 4. Atpakaļ ziņojums: Iekrājums  | Pupupidu's Blog

 5. Šie ieteikumi ir domāti tiem, kuri vēlas izrauties no pazemoto stāvokļa. Un ir ļoti pareizi. Esmu bijusi tur tajā dūksnājā un esmu izrāpusies. Protams, ir jābūt gana gudram, lai neiekristu otrā grāvī – nekļūtu par pilnīgu egoistu. Cilvēks savās sāpēs var sadarīt visādas muļķības. Izlasot šo rakstu, varam meklēt ne tikai citos cilvēkos minētās īpašības, par kuriem domājam kā par egoistiem, bet ir jāpalūkojas arī pašam uz sevi – varbūt mēs arī mēdzam darīt pāri kādam citam …

  Patīk

 6. Un tādēļ sabiedrība degradējas un viens otru gatavi nožmiegt… Domāsim katras pa Sevi! Līdzcilvēki lai paliek- kaut kur..
  Murgs•••

  Patīk

 7. Viss nav tik viennozīmīgi. Un svarīgākais tad, sekojot šiem postulātiem, arī pašam attiecībā pret citiem rīkoties tā, kādu rīcību sagaidi pret sevi. Nevar prasīt, lai neviens neiebilst pret manu dzīves filozofija, tai pat laikā kritizējot, jebkuru, kurš nedomā tā kā Tu. Nezinu, manuprāt, pārāk daudz no visādām psiholoģijas grāmatām sagrābstītu padomu…

  Patīk

 8. Viss ir atkarīgs no tā skatupunkta, no kura mēs vērtējam dažādas lietas un notikumus mūsu dzīvē; kādas ir mūsu prioritātes; kas mums ir pieņemams un kas- nav. Īsāk sakot, ko mēs uzskatām par “pozitīvu”, ko par “negatīvu” un kāds, mūsuprāt, ir “vidusceļš”.

  Šie padomi, patiesībā, izsaka pilnīgi pašsaprotamas lietas: nevienam cilvēkam nav jāattaisnojas, piemēram, par to, no kuras valsts viņš nāk, kāda un kāpēc ir vai nav viņa reliģiskā pārliecība, ģimenes statuss u.tml.

  Šo padomu mērķis nav attaisnot pilnīgi neattaisnojamu rīcību vai darbības (piemēram, melošanu, krāpšanu, liekulību, diskrimināciju utt.) Gluži pretēji- tie, piemēram, izsaka to, ka nevienam nav jāattaisnojas, kāpēc viņa vai viņš izskatās tā un ne savādāk; kāpēc viņa vai viņš izvēlas karjeru un ģimeni (vai vienu no tiem) utt.

  Jons- pēc saviem uzskatiem un pārliecības, nepiekrītu Taviem komentāriem (tāpat kā lielākajai daļai pārējo komentāru)… Man Tev ir jautājumi: “Kāda tad īsti ir Tava pārliecība (vadoties pēc Tava komentāra)- vai Tu aizstāvētu krāpniekus, meļus, liekuļus, cilvēkus ar diskriminējošām tendencēm, tādus, kas izveido ģimeni, bet nerūpējas un neapgādā to VAI tādus, kas nekrāpj, nemelo, neliekuļo, nediskriminē, izvēlas ģimeni, bet arī karjeru, lai to nodrošinātu un pilnveidotos utt.? Kādēļ tad, Tavuprāt, šī otrā cilvēku grupa nav pelnījusi atbalstu?”

  … jo šie padomi jau ir domāti tieši šai otrajai cilvēku grupai …

  Patīk

 9. Izskatās, ka daudzi ir galīgi nedomājoši un neuztver ideju. Egoisms jau ir tas, ka sienas citiem klāt un vēlas, lai visi pārējie ir tādi, kāds esi pats. Šie ppadomi ir norāde KĀ SEKOT SAVAI SIRDIJ un aiz laipnības vai pieklājības nenodarot pāri sev.

  Patīk

 10. Gandrīz visi komentētāji ir negatīvi noskaņoti pret šo rakstu, jo cilvēks, kurš ir tik pārliecināts, ka spēj ievērot un ievēro šos padomus, IR neuzminams un neprognozējams. Un tieši tas apkārtējiem visvairāk nepatīk, ka viņi vairs neatrodas savā komforta zonā un zināmajā. Jo visi ir vienādi – visus var mācīt, visiem var dot savus uzbāzīgos padomus, visus var izjautāt, lai pēc tam noliktu pie vietas viņu nepareizo izvēli un uzskatus, kas tika noskaidroti no gūtajām atbildēm uz jautājumiem. Lūk, tāpēc viņi dusmojas, ka nebūs vairs kāds par ko justies pārākam un ko kontrolēt, jo tas, kurš ievēro šos padomus, vairs nav kontrolējams un raustāms kā sunītis, bet ir pārāks un gudrāks. Lūk, nedroši un bailīgi komentētāji. Jā jūs iedziļināties tā otrā rīcībā, jūs saprastu, ka paši ar jautājumiem, gaidām, padomiem utt., esat nekaunās un egoisti, kas vienkārši grib justies pārliecināti un labāk uz cita vērtības pazemināšanas .

  Patīk

 11. Ģimenes dzīvi un attiecības nevar saprast neņemot vērā garīgos faktorus. Ja tos neņem vērā, tad var radīt un arī ir radītas daudzas maldīgais teorijas un tiek doti aplami padomi, kā to dara daudzi mūsdienu psihologi. Daži psihologi kā šajā rakstā, patiesībā pat māca sievietes kā kļūt par īstām stervām.
  Tagad sabiedrībā visapkārt valda liels egoisms, sievietes arī palikušas egoistiskas, kuriozi, ka ir izveidota pat interneta vietne “Egoiste”, kur viena emancipēta sieviete otrai iesaka kā nevienu neklausīt, dzīvot tā kā pašai visizdevīgāk, izmantojot vīriešus vai vīru savu egoistisko mērķu sasniegšanai, uzspļaut vīram, ignorējot morāles un tikumības principus. Šādām sievietēm ir tikai viena vērtība – savs personīgais komforts, tūlīt un tagad.
  Mūsdienu psihologi nesaprot prāta uzbūvi, nezin ka eksistē emocijas, prāts, saprāts un viltus ego, kā arī dvēsele un virsdvēsele, un arī nezin vīrieša un sievietes atšķirības, nezin to pienākumus, dharmu, tāpēc viņu padomi bieži vien ir maldīgi.
  Tiek ignorēts fakts ka cilvēks ir dvēsele nevis tikai ķermenis, kas dzīvo daudzas dzīves, ka eksistē karma, ka par visu nāksies atbildēt, un savas darbības augļus būs pašai jāizdzīvo jau varbūt šajā vai vismaz noteikti nākošajā dzīvē, kad visi citi pret viņu izturēsies egoistiski un spļaus virsū.
  www. veda.lv

  Patīk

 12. Izlasiju pirmos 4 punktus un vel paris apaksvirsrakstus, ar to man ari pietika…pilnigs un galigs parspilejums. Virsrakstu janomaina, jo sis raksts ir domats cilvekiem, kam ir loti lielas problemas ar pasapzinu vai kaut kas uz to pusi. Mes nevaram dzivot tikai sava pasaulite, neatskaitities par neko, nepaskaideot neko…mums ir gimene, tuvinieki un kolegi, gribam vai ne, mes esam atkaeigi viens no otra. Ar sadu attieksmi, kada ir saja raksta attelota, nevaldis nedz sapratne, nedz arbalsts un viss parejais, kas mums ir vajadzigs.

  Patīk

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s