Ticība

10409557_801267426612242_2928985873948928579_n

Katram no mums ir vajadzīga ticība. Un, lai kā mēs arī nerunātu par ticību Dievam, Augstākajam spēkam, dažkārt mums vienkārši pietiek ar ticību sev un saviem spēkiem.

Vientuļu cilvēku ticība – šīs vientulības pazaudēšanā. Ticībai mīlestībai, kaislībai, intrigai – jebkam jāpiepilda vientuļa cilvēka dzīve. Tikai ne šai pašai vientulībai. Ticībai, ka rīt viss būs savādāk. Gulta pārstās būt vientuļa. Virtuvē smaržos pēc gardām brokastīm un māja piepildīsies smiekliem.

Vientulība ir “antidievs”, ja tā varētu to nosaukt. Un, protams, vientuļajam ir ticība. Sava. Īpaša.

Iemīlējušos cilvēku ticība –  atbildes mīlestībā. Lai viņš vai viņa pateiktu, uzrakstītu, kaut dotu mājienu par to pašu “JĀ”. Kaut šis viss nebūtu tikai fantāzijas. Cilvēkam, kurš iemīlējies, gribas ticēt tam, ka tas stāvoklis, kurā viņš ir šobrīd, tie svētki un lidojuma sajūta, ir tikai sākums, ne beigas. Iemīlējušos ticība bezgalībai. Jūtu bezgalība, bezglīga labsajūta, bezgalīga šī abpusējība. Mums šķiet, ka šie svētki, ko izbaudām, turpināsies mūžīgi. Šī dzīvošana abpusējā mīlestībā dod mums spēkus un gaisu spārniem. Un mēs no tiesas ticam, ka tas turpināsies mūžīgi. Mums ļoti ir vajadzīga šī ticība.

Vecāku ticība rūpēm. Ne tikai tām rūpēm, kas vērstas uz bērniem. Bet arī tām rūpēm, kuras viņi saņems no saviem bērniem nākotnē. Tādas bērnu – vecāku un vecāku – bērnu rūpes vispār ir svētas un tām nav nekāda sarežģīta zinātniska izskaidrojuma  Vienkārši – tā ir. Tā ir tā pati līdzatkarība attiecībās, kas var būt skaista, un labvēlīgos apstākļos, nevienam neatnesīs neko sliktu.

Bērnu ticība nākotnei. Viņiem šī nākotne šķiet ļoti tāla. Jūs domājat, ka vispār kāds bērns var sevi patiesi iedomāties pieaugušu? Protams, ka nē! Taču vairums bērnu, protams, tic, ka pavisam, pavisam drīz viņš kļūs pieaudzis, stiprs un pats varēs nopelnīt naudu. Ticība vajadzīga ikvienam un katram, un droši vien – katram sava. Tā ir kā saules stars mūsu dvēselē, kas palīdz virzīties tālāk – uz priekšu.

Un kam ticat jūs? Tikai neatbildiet uzreiz un skaļi….

Autors: Belomitceva Aļona

© psy-practice.com

Tulkoja Ginta FS

Noteikti noskatieties:
http://kinogo.co/6023-komandnyy-punkt-2015.html

Advertisements