Ceļamaize dzīvei

Šri2

 

“Ja jūti, ka esi kaut kur – ne tur, celies un ej tur, kur sauc iekšējā balss.”
/Šri Šri Ravi Šankar/

Šri Šri Ravi Šankar ir visā pasaulē pazīstamās nekomerciālas organizācijas «Art of Living» dibinātājs, Pasaules Veselības Organizācijas oficiālais konsultants, starptautiskās asociācijas «Vispārcilvēciskās vērtības» dibinātājs. Viņš apmāca desmitiem pasaules valstu cilvēkus dzīves mākslā. 2009. gadā viņa vārds paradījās 7 ietekmīgāko Indijas cilvēku sarakstā, pēc žurnāla Forbes India versijas.

Dzimis 1956. gada 13. maijā Indijas dienvidos Tamil-Nadu štatā. Jau bērnībā tēvs viņu nosūtīja mācīties uz Mahariši ašramu, kur viņš studēja vēdisko literatūru. 17 gadu vecumā viņš ieguva grādu mūsdienu zinātnē, pēc tam doktora grādu literatūrā Kuvempu universitātē. 1982. gadā Šri Šri Ravi Šankar sāka apmācīt cilvēkus Sudarshan Kriya ® — unikālā elpošanas tehnikā, kas noņem stresu un pilnībā noved prātu šeit un tagad stāvoklī.

1. Nekur nevajag steigties. Bet vajag būt tur, kur tev ir labi. Ja jūti, ka esi kaut kur – ne tur, celies un ej tur, kur sauc tava iekšējā balss. Atceries, ka, lai atrastu, nav obligāti kaut kur iet. Tā ir ļoti smalka robeža, atslēga pilnīgai pastāvīgai klātbūšanai.

2. Necenties kontrolēt cilvēkus un notikumus. Neplāno, negaidi, nekāro, atslābini tvērienu. Proti ieturēt pauzi, kuras laikā nekas nenotiek. Ļauj cilvēkiem nākt pie tevis un notikumiem vienkārši notikt. Tie ar tevi notiek ne tāpat vien.

3. Dod sev brīvību būt sev pašam, un citiem – būt viņiem pašiem. Atceries, katram ir savs ceļš un savas mācību stundas. Ja jūsu ceļi satiekas – lieliski, ja tie šķiras, arī labi, tāpēc, ka tas viss vienmēr ir uz labu.

4. Necenties iegūt visu un uzreiz. Pat tad, kad šķiet, ka nekā nav – vienmēr ir kaut kas, bet to, kā nepietiek, tev pasniegs brāļa, māsas, drauga vai nejauša garāmgājēja roka. Esi mērens it visā.

5. Sagaidi visus un visu ar smaidu un mīlestību. Bet nekad neatvadies, tāpēc, ka nekad nekas nav beigas. Saki: “Pateicos, uz tikšanos”.

6. Esi atvērts cilvēkiem, kosmosam, Dievam – sauc to, kā vēlies. Tici – viss tavā dzīvē sakārtojas vislabākajā tev veidā. Pat tad, kad šķiet, ka sliktāk vairs nevar būt, ir labi… Nekad nezini, kur atradīsi un kur pazaudēsi.

7. Lai uzvilktu tīru kreklu, jānovelk netīrais.

Avots: http://yogajournal.ru/

Tulkoja: Ginta FS

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s