Pati izdevīgākā dzīves stratēģija

1978725_376587292531739_6070964001018147_n

Kāpēc Pateicība ir izdevīgākā dzīves stratēģija?

Ir ļoti daudz stratēģiju, kas dzīvē palīdz būt veiksmīgam un uzvarēt savus konkurentus. Bet ir viena, par kuru cilvēki visbiežāk aizmirst: tā ir prasme būt pateicīgam.

Pateicība maina visu. Tā pārvērš tevi par vienu no spēcīgākajiem tavā darbības jomā. Taču nepietiek ar to, ka esi pateicīgs šad tad, svētku reizēs – lai šī stratēģija strādātu, ir mērķtiecīgi ik dienas tā jāizjūt un jādemonstrē. Minēšu piecus apsvērumus, kas norāda uz to, ka tas ir taisnākais ceļš uz veiksmi.

1. Kad jūties pateicīgs, tu pievelc sev īstos cilvēkus. Ja vēlies, lai tev būtu patiesi tevi cienoši klienti, tev pašam jākļūst par tadu cilvēku. Nevienam nepatīk būt blakus nožēlojamam, uz sevi ieciklētam nūģim, kurš vienmēr domā, ka visu zin. Pateicība maina šo attieksmi.

2. Kad esi pateicīgs, tu kļūsti radošāks. Tā vietā lai savā prātā apcerētu visu savas situācijas drūmumu, tu mācies meklēt pozitīvo pat sliktās ziņās. Bet izmēģinot vairāk jaunu, tu sāc arvien biežāk vinnēt. Un ceļu uz to parāda pateicība.

3. Kad esi pateicīgs, tu pieņem arvien pareizākus lēmumus. Tu neizgāz savas dusmas uz tiem, kuri uzvedas ne tā, kā vajadzētu, tu neļauj bīstamām emocijām vadīt savas darbības, bet rīkojies daudz gudrāk un tavi lēmumi atgriežas kā bumerangi. Pateicība – tā ir prasme dziļi ieelpot. Tā palīdz pakāpties soli atpakaļ un vēl skaidrāk ieraudzīt dzīvi.

4. Kad esi pateicīgs, tu arvien saprātīgāk tērē savu naudu. Tu “neizmet” to par it visu, ko tev “obligāti vajadzētu iegūt” (tāpēc, ka tev šķiet, ka pārāk maz tev pieder) — tu iemācies to investēt savā nākotnes veiksmē. Tu esi gatavs teikt “nē” — un šis “nē” pārvēršas par lielu “jā” nākotnē. Pateicība māca daudz gudrāku attieksmi pret naudu.

5. Kad esi pateicīgs, tev veicas vairāk kā citiem cilvēkiem. Varbūt patiesībā nemaz neesi daudz veiksmīgāks, kā apkārtējie, taču, ja jūties tāds, vai gan to kāds apstrīdēs? Iedomājies, ka ik rītu mosties un jūties kā laimīgākais cilvēks pasaulē. Kā tad tu rīkotos? Varu derēt, ka tad noteikti tu nenodarbotos ar to, ar ko grasies nodarboties šobrīd.Pateicība dod priekšrocības tam, kurš jūtas pateicīgs.

Ir ļoti daudz stratēģiju, kuras palīdz kļūt par superzvaigzni. Tās visas ir par maksu, bet citas — tādas kā pateicība — prasa izmaiņas domāšanā. Tā vietā, lai pastāvīgi burkšķētu un uzdotu jautājumu “kāpēc”, varbūt ir vērts būt kaut nedaudz vairāk pateicīgam un tas atnesīs jaunas uzvaras.

(с) Dens Voldšmits

Tulkoja: Ginta FS

Advertisements