Uzmanīgi klausies!

11202951_461543264003330_7127969069336300642_n

Kad draugi piedāvā padomu, klausies uzmanīgi.

No visām mākslām, ko ir vērts iemācīties, viena no lielākajām ir māka klausīties!

Klausies uzmanīgi. Neesi vienaldzīgs, neklausies cilvēkus tā, it kā vēlētos lai viņi apklustu, neturpini klausīties tikai pieklājības pēc, tikai tāpēc, ka viņi ir tavi draugi. Tādā gadījumā labāk palūgt, lai neko nesaka — pasaki, ka tev negribas klausīties.

Bet kad klausies, tad dari to pa īstam — esi atvērts, jo var izrādīties, ka draugiem ir taisnība. Un pat tad, ja viņiem nav taisnība, prasme klausīties tevi bagātinās. Tu uzzināsi kaut ko jaunu un jaunais vienmēr ir labi. Un tā, klausies uzmanīgi, bet lēmumu vienmēr pieņem pats.

Ar šādu attieksmi dzīvojot viss kļūst skaidrs un vienkāršs. Parasti cilvēki ir kategoriski. Viņi domā absolūtās kategorijās: lūk īstenība, viss pārējais, kas ir pretrunā ar to, ir kļūdains un nav taisnība. Šāda pieeja ir izkropļojusi visu zemi: hinduisti, musulmaņi, kristieši — visi viņi cīnās viens ar otru, pretendējot uz absolūto patiesību. Bet neviens nevar uz to pretendēt. Patiesība nevar būt kāda monopols.

Dzīve ir bezgalīga – tās robežas nv izmērāmas un bezgalīgi ir tās iepazīšanas ceļi. Lai cik daudz mēs arī zinātu, visas mūsu zināšanas ir ierobežotas: tās ir tikai daļa no visa.

OŠO “365 meditācijas katrai dienai”

Tulkoja: Ginta FS