13 lietas, kas jāatceras, kad dzīve sit pa galvu

grutibas

Katram no mums ir bijuši grūti laiki. Un visi mēs tos esam pārdzīvojuši. Neskatoties uz to, viens cilvēks ar to tiek galā vieglāk, cits – grūtāk. Kur atslēga? Profesore Kerola Morgana uzskata, ka viss slēpjas mūsu attieksmē pret notiekošo.

1. Kas ir, tas ir

Pazīstamais Buddas teiciens skan: “Jūsu ciešanas izsauc jūsu pretošanās tam, kas ir”. Padomājiet par to nākamās minūtes laikā. Tas nozīmē, ka ciešanas iespējamas tikai tad, kad mēs atsakāmies pieņemt notiekošo. Ja vari ko izdarīt, dari. Ja nevari, tad tev ir divi varianti: pieņemt situāciju un atlaist negatīvu vai arī izjusti un ilgi ciest. Ko izvēlies?

2. Problēma kļūst par problēmu tikai tad, kad tu to tā nosauc

Mēs bieži paši kļūstam par saviem lielākajiem ienaidniekiem. Laime patiešām ir atkarīga no mūsu uzskata. Ja kaut ko uzskati par problēmu, tad tavas domas un emocijas pildīsies ar negatīvu. Labāk padomā, kādu mācību vari gūt no šīs situācijas, ko tā tev māca un problēma pārstās būt problēma.

3. Ja vēlies kaut ko izmainīt, sāc ar sevis izmainīšanu

Tava ārējā pasaule ir tavas iekšējās pasaules spogulis. Tu noteikti zini cilvēkus, kuru dzīve ir pilna haosa un stresa. Vai varetu būt tā, ka tas notiek tāpēc, ka viņi atrodas kādā speciāli radītā situācijā? Mums patīk domāt, ka apkārtējie apstākļi maina mūs. Patiesībā tas stradā gluži otrādi: mums jāizmaina sevi, lai izmainītu apstākļus. 

4. Nav jēdziena “neveiksme” – ir tikai iespēja kaut ko iemācīties

Ja vēlies būt laimīgs, izslēdz no savas leksikas vārdu “izgāšanās – neveiksme”. Visi lieli un veiskmīgi cilvēki ir daudzas reizes cietuši neveiksmes, pirms kļuvuši veiksmīgi. Šķiet Tomass Edisons bija tas, kurš teica: “Es necietu neveiksmi, izgudrojot spuldzīti. Es vienkārši atradu 99 veidus, kā tā nestrādā.” Iemācies kaut ko jaunu no tā saucamajām “neveiksmēm” – kā izdarīt to labāk nākamajā reizē.

5. Ja nesaņem vēlamo, tātad kaut kas daudz labāks ir ceļā pie tevis

Es zinu, bieži vien ir ļoti grūti tam noticēt. Taču tā ir taisnība. Parasti, kad tu atskaties uz savu dzīvi, saproti, ka visas labākās lietas notika pēc tam, kad kaut kas iepriekš nesanāca. Iespējams, tas labais darbs, kurā tevi nepieņēma būtu attālinājis no ģimenes, kuru tu rezultātā saņēmi. Vienkārši notici, ka viss notiek tieši tā, kā tam jānotiek.

6. Novērtē momentu “šeit un tagad”

Tas nekad vairs neatkārtosies. Katrā dzīves mirklī ir kaut kas vērtīgs. Neļauj tam paiet garām. Tūlīt tas viss kļūs par atmiņām. Iespējams, kaut kad nākotnē Tu skumsi pat par tiem momentiem, kas šobrīd šķiet nelaimīgi.

7. Atlaid vēlmes

Lielākā daļa cilvēku dzīvo ar “sasietu prātu”. Tas nozīmē, ka viņi pievērš lielu uzmanību savām vēlmēm un, ja nesaņem iecerēto, tad to emocijas ļoti ātri kļūst negatīvas. Tā vietā labāk praktizēt “izolēto prātu”; ja tu kaut ko gribi, pat tad, ja to nesaņemsi, būsi laimīgs. Tavas emocijas šajā stāvoklī paliks pozitīvas vai vismaz neitrālas.

8. Noķer savas bailes un esi pateicīgs tām

Bailes var būt lielisks skolotājs un to pārvarēšana bieži tevi pietuvina uzvarai. Piemēram, kad mācijos koledžā, es ļoti baidījos no publiskas uzstāšanās. Tagad man tas šķiet nedaudz dīvaini, jo tagad es ne tikai ik dienas uzstājos lielu auditoriju priekšā, bet arī apmācu cilvēkus publiski uzstāties. Baiļu pārvarēšanai palīdz tikai ikdienas treniņi – prakse. Bailes ir tikai ilūzija.

9. Ļauj sev sajust prieku

Tici vai netici, bet es zinu ļoti daudz cilvēkus, kuri neļauj sev papriecāties. Viņi pat nezin, kā būt laimīgiem. Daudzi ir tik ļoti atkarīgi no savām problēmām, ka pat nesaprot, kā viņi bez tām varētu dzīvot. Tāpēc pacenties ļaut sev būt laimīgam. Lai arī tas būtu uz īsu brīdi, taču koncentrējies uz prieku, ne uz grūtībām.

10. Nesalīdzini sevi ar citiem

Un, ja tomēr salīdzini, tad tikai ar tiem, kuriem grūtāk kā tev. Esi bez darba? Esi pateicīgs kaut vai par to, ka saņem pabalstu. Vairums pasaules iedzīvotāju dzīvo trūkumā. Neesi līdzīga Andželīnai Džolī? Nu, ko, domāju, maz kurš viņai ir līdzīgs. Un tu noteikti esi daudz pievilcīgāka kā vairums ļaužu. Koncentrējies uz to.

11. Tu neesi upuris

Tu esi tikai un vienīgi savu domu upuris, savu vārdu un darbību upuris. Neviens neko nedara speciāli pret tevi. Tu pats veido personīgo pieredzi. Uzņemies personīgo atbildību un apzinies, ka vari pārvarēt grūtības. Vienkārši sāc mainīt savas domas, stereotipus un darbības. Atsakies no savas upura lomas un kļūsti par uzvarētāju.

12. Viss var mainīties un mainīsies

«Un arī tas pāries» — viens no maniem mīļākajiem teicieniem. Kad esam iestrēguši sliktā situācijā, mums šķiet, ka izejas nav. Šķiet, ka nekad nekas nemainīsies. Zini, ko? Būs pārmaiņas! Nekas nav mūžīgs, izņemot nāvi. Tā kā atsakies no ieraduma domāt, ka tā tas būs vienmēr. Nebūs! Taču tev noteikti būs jādara kaut kas, lai mainītu situāciju – tā pati no sevis nemainīsies. Maini savu attieksmi pret to. Sāc ar to!

13. Viss IR iespējams

Brīnumi notiek katru dienu. Tā ir taisnība. Žēl, ka vienā rakstā nevar uzrakstīt tās brīnumainās lietas, kas notikušas ar mani, maniem paziņām — sākot no izveseļošanās pēc 4. stadijas onkoloģijas līdz negaidītai savas otrās puses satikšanai. Kas tāds notiek visu laiku. Tev vienkārši jānotic, ka tā notiek. Vienreiz noticot, Tu vari uzvarēt!

Autors: Carol Morgan
http://happyphilosophy.ru/

Advertisements