Prāts

koks11

Lai dzīvē notiktu pozitīvas izmaiņas, ir svarīgi būt gatavam uzņemties atbildību par visu, kas notiek mūsu katra dzīvē: prieks vai dusmas, labais vai ļaunais, paradīze vai elle. kad saproti, ka pats esi visa notiekošā autors un iemesls – domas sāk mainīties.

Pritča no OŠO.

Kāds cilvēks ceļoja un nejauši nonāca paradīzē.

Indijā paradīzes koncepcija ir koks, kura paēnā izpildās vēlēšanās. Kā tikko apsēdies zem tāda koka, ikviena vēlēšanās tiks izpildīta. Nekādas aizkavēšanās starp vēlmi un tās izpildi.

Šis cilvēks bija noguris, piekusis un apgūlās zem tāda koka. Kad viņš pamodās, sajuta briesmīgu izsalkumu un padomāja:

— Es esmu tik izsalcis. Man ļoti gribētos sazin no kurienes kādu ēdamo.

Nekavējoties no kaut kurienes parādījās ēdiens – garšīgs, smaržīgs. Cilvēks bija tik izsalcis, ka pat nesāka prātot, no kurienes ēdiens. Viņš ēa, ēda, līdz izsalkums bija remdēts….

Viņš apmierināti paskatījās apkārt un pēkšņi pazibēja doma:

— Ja vēl kāds iedotu kaut ko padzerties….

Paradīzē aizliegumu nav un momentā parādījās brīnišķīgs, garšīga vīna trauks.

Guļot koka paēnā un mierīgi dzerot vīnu, cilvēks pamazām sāka brīnīties:

— Kas gan notiek? Varbūt es sapņoju? No kurienes šis ēdiens? Vīns? Varbūt šeit ir spoki, kas ar mani izspēlē tādus jokus?

Un parādījās spoki. Tie bija briesmīgi – tieši tādi, kādus viņš tos iedomājās.

Viņš nodrebēja un padomāja:

— Tagad viņi mani nogalinās.

Un viņi to nogalināja.

Tavs prāts — tas ir vēlmju izpildes koks un lai ko tu arī iedomātos, agri vai vēlu tas piepildīsies. Dažkārt laika starpība ir tik liela, ka tu aizmirsti, ko biji vēlējies. Ja ieskatīsies dziļāk, tu atklāsi, ka tavas domas rada tevi un tavu dzīvi. Tās rada tavu paradīzi un tavu elli. Tās rada tavu prieku un tavas ciešanas. Tās rada labo un ļauno… Katrs ir šeit — Brīnumdaris, Radītājs… katrs pin savu tīklu ap savu dzīvi… un pēc tam izrādās noķerts pats savā tīklā. Neviens tevi nemoka vairāk par tevi pašu. Tu pats visu vari mainīt. Tā ir tava atbildība.
Avots:http://pritchi.ru/

Advertisements